Zahraničí

Dobré zprávy pro lyžaře! Italové a Poláci otevřou lyžařské areály

Dobré zprávy pro lyžaře! Italové a Poláci otevřou lyžařské areály
Zdroj: Štěpán Hrubý/TN.cz

Dobré zprávy pro lyžaře přišly z Itálie a Polska. Obě země chtějí v nejbližších dnech otevřít své lyžařské areály. Italové ale zatím jen některé.

Koronavirová situace v Itálii se zlepšila a země již začala postupně uvolňovat řadu zavedených opatření. Kromě barů a restaurací se tak nyní otevřou i sjezdovky. Od pondělí 15. února budou moci otevřít skiareály v tzv. "žlutých" oblastech. V té je například autonomní oblast Bolzano, ve které se nachází řada mezi Čechy oblíbených středisek.

Zelenou dostala například střediska Cortina d´Ampezzo, Livigno, Bormio či Madonna di Campiglio. O otevření rozhodla zdravotnická rada vlády, informuje italský web TheLocal.

Na sjezdovkách budou panovat přísná hygienická pravidla. Lanovky budou moci jezdit jen s 50% kapacitou a lidé na nich budou muset mít respirátory FFP2.

Související obsah


V Itálii ale stále platí zákaz cestování mimo kraj bydliště. Omezení zatím trvá do 15. února. Ve žlutých zónách mohou být také otevřené hotely a do 18:00 také bary a restaurace.

Lyžařské areály otevřou i Poláci. Od 12. února mohou znovu otevřít také hotely, kina a divadla. Na páteční tiskové konferenci to oznámil premiér Mateusz Morawiecki. Vláda ale varovala, že pokud se po 14 dnech situace zhorší, tak znovu zavře. Informaci přinesl polský web Onet.pl.


Lyžuje se také v Rakousku. Pro běžné turisty je ale velice těžké se na tamní sjezdovky dostat. Rakousko vyžaduje povinnou 10denní karanténu a hotely jsou zavřené. Ubytovat se mohou lidé jen kvůli práci.

Související obsah

Zhruba 100 cizinců dostalo minulý týden v rakouském zimním letovisku St. Anton am Arlberg pokutu za porušování protiepidemických opatření. Cizinci se podle policie ubytovali ve středisku za turistickými účely. Více se dozvíte v tomto článku.

Rakousko v pátek oznámilo, že prodlouží kontroly na hranicích s Českou a Slovenskou republikou nejméně do 27. února. Pro cestující z obou zemí platí povinnost testů, registrace a karantény.


České skiareály jsou uzavřené. O jarních prázdninách tam ale přesto míří davy lidí. Podívejte se na reportáž:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Probační služba přestala využívat náramky

Elektronický monitoring odsouzených a obviněných v listopadu skončil. Probační služba totiž měla problémy s dodavatelem náramků firmou SuperCom. Vrátí se tedy k namátkovým kontrolám. Ministerstvo spravedlnosti je na tuto variantu připraveno. Informoval o tom mluvčí ministerstva Vladimír Řepka.

Píše se na Deník.cz