Krimi

Požár auta ve výrobní hale poničil drahé stroje, škoda je 50 miliónů

Požár auta ve výrobní hale poničil drahé stroje, škoda je 50 miliónů
Zdroj: HZS Středočeského kraje

Ničivé následky má požár, který vypukl ve čtvrtek večer ve výrobní hale na Mladoboleslavsku. Hořelo auto zaparkované těsně u drahých obráběcích strojů. Majitel se při snaze o uhašení zranil a skončil v nemocnici.

Hustý dým se z haly o rozměrech 50 krát 20 metrů v obci Bezno začal valit před 19. hodinou.

Vzplálo vozidlo stojící uvnitř v těsné blízkosti drahých obráběcích strojů. “Veškeré osoby opustily budovu ještě před příjezdem hasičů. Při snaze o uhašení požáru se nadýchal zplodin hoření majitel, který musel být převezen zdravotnickou záchrannou službou do mladoboleslavské nemocnice na pozorování,“ popsal situaci mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

Související obsah

S požárem bojovaly dvě profesionální a dvě dobrovolné jednotky hasičů se šesti cisternami a automobilových žebříkem. Kromě hašení museli hasiči silně zakouřenou halu odvětrávat. Za hodinu oheň zkrotili a dohasili skryté ohnisko zjištěné termokamerou. Místní dobrovolní hasiči pak zůstali místo hlídat až do rána.

Související obsah

„Vzhledem k tomu, že se v hale nacházelo několik drahých CNC obráběcích strojů a došlo k jejich poškození zplodinami hoření, byla škoda vyčíslena na 50 milionů korun. Včasným zásahem hasiči uchránili majetek ve stejné výši,“ uvedl mluvčí Svoboda.

Příčinu vzniku požáru objasňují hasičští vyšetřovatelé.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz