Koronavirus

Nouzový stav má podle hejtmanů trvat 14 dní. Není zatím jisté od kdy

Nouzový stav má podle hejtmanů trvat 14 dní. Není zatím jisté od kdy
Zdroj: Getty Images

Hejtmani požádají o další nouzový stav. Trvat by měl dva týdny, ještě není jisté od kdy. V neděli o tom jednali s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Ten se pak přesunul na jednání vlády, která upřesní podmínky, za kterých bude Česko od pondělí fungovat.

Vyjednávání hejtmanů s Babišem byla podle zúčastněných složitá. "Kdyby nešlo o zdraví lidí, tak se na to radši vykašlu a budu zítra s rodinou. Jednat s AB je za trest. Bohužel máme tuhle vládu a musíme se bavit s tímhle premiérem," napsal na twitteru jihomoravský hejtman Jan Grolich (KDU-ČSL).

Nakonec na nedělním jednání hejtmani dospěli ke shodě, že požádají vládu o nouzový stav. Požadovat budou 14 dní. Podrobnosti a aktuální informace se dozvíte v tomto článku.

Související obsah

"Podařilo se najít shodu, jak dál postupovat. Děkuji za konstruktivní a věcný přístup všech hejtmanů během jednání. A chci také ocenit profesionální přístup ředitelů KHS. Jako doposud i nadále budu v kontaktu se všemi hejtmany," uvedl ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO).

Podívejte se, jak dopadlo sobotní jednání vlády s hejtmany:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Koronavirus

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Píše se na Deník.cz