Domácí

Zemřel Otakar Černý, legenda sportovní novinařiny

Zemřel Otakar Černý, legenda sportovní novinařiny
Zdroj: Profimedia

Legendární televizní moderátor, novinář a sportovní publicista zemřel ve věku 77 let. Dlouhodobě působil v České televizi.

Otakar Černý se narodil v roce 1943 v Kladně. Od roku 1969 pracoval pro Československou a následně pro Českou televizi.

V roce 1998 z televizního zpravodajství dočasně odešel. Mezi lety 2000 a 2002 pracoval jako mluvčí tehdejšího ministra zdravotnictví Bohumila Fišera. Následně se do České televize vrátil jako šéfredaktor sportovní redakce. Stál také u zrodu sportovního kanálu ČT sport. V roce 2013 odešel do důchodu.

O úmrtí Černého informoval jeho dlouholetý kolega Robert Záruba. "Muž, který rád posouval hranice, nic neměl za nemožné a pomohl objevit mnoho velkých věcí: nápaditý jazyk sportovní reportáže, krátké otázky, televizní debaty, sportovní kanál a Jardu Jágra," zavzpomínal Záruba na svém twitterovém účtu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Z Benziny se stane Orlen

Po více než 60 letech mění název nejrozsáhlejší síť čerpacích stanic Benzina. Polský vlastník ji přejmenuje na Orlen. Čerpací stanice se již od ledna jmenovaly Benzina Orlen, Benzina teď z názvu vymizí úplně. Pod novým názvem se objeví prvních několik stanic v prosinci. Změna názvu se bude týkat rovněž čerpacích stanic Benziny na Slovensku.

Píše se na Deník.cz