Zahraničí

Bomba v centrále Lidlu zranila tři lidi, policie chytila podezřelého

Bomba v centrále Lidlu zranila tři lidi, policie chytila podezřelého
Zdroj: Profimedia

Němečtí policisté zadrželi šestašedesátiletého muže, kterého podezírají z toho, že v uplynulých dnech rozeslal do několika firem dopisní bomby. Jedním z adresátů byla i centrála Lidlu, kde výbuch zásilky zranil tři lidi a spustil evakuaci stovky dalších.

Senior výbušné balíčky rozesílal do potravinářských firem v Bavorsku a Bádensku-Württembersku. Ve druhé zmíněné spolkové zemi i bydlel - ve městě Ulm. Zatčení proběhlo v pátek, státní zastupitelství v Heidelbergu o něm informovalo v sobotu, píše portál DW.com.

Muž v nedávné době obeslal nejméně tři společnosti - kromě už zmíněné centrály společnosti Lidl ve městě Neckarsulm také výrobce dětské výživy Hipp a továrnu firmy ADM Wild v Eppelheimu. Nejméně jeden nebezpečný balíček se povedlo včas zadržet a zneškodnit.

Lidé v sídle společnosti Lidl ve středu ale takové štěstí neměli - došlá zásilka tam explodovala a zranila tři lidi, kteří museli do nemocnice. Další přibližně stovka lidí musela po incidentu budovu opustit.

Související obsah

"Domníváme se, že tu existuje spojení," uvedli heidelbergští žalobci v prohlášení. Další incidenty jsou podle nich nepravděpodobné, ale "nedají se úplně vyloučit." Údajný atentátník dosud neměl se zákonem problémy a s vyšetřovateli po svém zadržení nekomunikoval, takže jeho motiv zůstává neznámý.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Fond vyplatil zemědělcům zasaženým tornádem přes půl miliardy

Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) vyplatil zemědělcům, které v červnu zasáhlo tornádo, už přes půl miliardy korun. Jedná se asi o 80 procent nahlášených škod. Lesy ČR vyplatily asi 34 milionů korun. Částky dnes zveřejnilo ministerstvo zemědělství.

Píše se na Deník.cz