Domácí

Pod dvojicí na Karvinsku se prolomil led. Zasahovali hasiči i vrtulník

Pod dvojicí na Karvinsku se prolomil led. Zasahovali hasiči i vrtulník
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje

Dvojice v neděli vyrazila na zamrzlý rybník Mokroš v Karviné-Dolech i přes to, že teploty posledních několik dní byly spíše jarní. Led váhu nevydržel a oba se propadli do ledové vody. Jeden ze dvojice se na břeh dokázal dostat sám, druhému museli pomoct hasiči. Na místě zasahoval i záchranářský vrtulník.

Hasiči dostali oznámení na tísňovou linku krátce po tři čtvrtě na dvě odpoledne. Pod dvěma lidmi, kteří navzdory poměrně teplému počasí vyrazili na rybník, se prolomil led. "Na místo vyjely celkem tři hasičské automobily spolu s Policií ČR a posádkou Zdravotnické záchranné služby," popsal mluvčí krajských hasičů Lukáš Popp.

Spolu s profesionálními hasiči zasahovali také dobrovolníci, a dokonce i záchranářský vrtulník. Jeden ze dvojice se na břeh dokázal dostat sám, druhý ale potřeboval pomoc hasičů.

"Osobě byly ihned poskytnuty prostředky pro zajištění tepla. Pro druhou osobu, která se od břehu nacházela přibližně 150 metrů, museli vyrazit hasiči vybaveni ochrannými obleky pro práci na vodě a na ledu," přiblížil Popp.

Související obsah

Hasiči byli přivázaní na lanech a s sebou měli i záchranné saně. Jakmile se k druhému z dvojice přiblížili, led začal praskat i pod nimi. Museli si proto lehnout a zbývajících pár metrů se k člověku v ledové vodě doplazit.

"Následně ve spolupráci s kolegy a policisty na břehu se hasičům podařilo osobu dostat na břeh a předat přítomným zdravotníkům," uzavřel mluvčí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz