Domácí

Požár serverovny v pražských Strašnicích napáchal škody za miliony korun

Několik jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů zasahovalo v sobotu večer v pražských Strašnicích u požáru kanceláře v administrativní budově. Škodu, kterou oheň napáchal hasiči předběžně vyčíslili na několik milionů korun.

Požár vypukl v jedné z kanceláří administrativní budovy v Žirovnické ulici po osmé hodině večer. Přestože první auto hasičů bylo na místě do pěti minut od nahlášení události, stihl požár pohltit celou místnost.

Hasiči průzkumem zjistili, že se jednalo o místnost s výpočetní technikou – serverovnu. Celý objekt byl silně zakouřený a hasiči museli použít dýchací techniku. Ještě před jejich příjezdem stihlo budovu opustit několik osob. Zásah se tak obešel bez zranění.

Související obsah

Oheň se přes podhledy rozšířil do dalších částí objektu. Lokalizovat se ho podařilo jedním C proudem asi po hodinu trvajícím zásahu. Hasiči pak pomocí termokamery zkontrolovali zasažený prostor, aby se přesvědčili, zda se někde nenalézají možná skrytá ohniska. Zakouřené prostory následně odvětrali přetlakovou ventilací. Během zásahu byl celý objekt odpojen od elektřiny a plynu.

Příčina požáru zatím není známa a na jejím určení pracuje hasičský vyšetřovatel, který se na místo vrátí ještě v neděli ráno. Předběžná škoda, kterou oheň napáchal byla zatím vyčíslena na 5 milionů korun.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz