Domácí

Seniorka měla dlouhé měsíce snášet útoky! Policie obvinila muže z loupeže

Seniorka měla dlouhé měsíce snášet útoky! Policie obvinila muže z loupeže
Zdroj: Profimedia

Útoky na seniorku se zabývají českobudějovičtí kriminalisté. Žena dlouhé měsíce snášela návštěvy muže, který od ní získával peníze. Poškozenou vulgárně urážel a fyzicky napadal. Po posledním setkání se obrátila na policii, která podezřelého zadržela a obvinila z loupeže.

Dlouhé tři měsíce trpěla čtyřiaosmdesátiletá žena návštěvy šestatřicetiletého muže, po posledním odchodu, kdy si měl odnést také pár tisíc korun, se obrátila na policii. Navíc musela být ošetřena v nemocnici.

"Hlavní aktér, policistům velice dobře známý pro jinou trestnou činnost, navštěvoval seniorku v jejím bytě. A to výhradně s úmyslem získat od ní peníze. Ať už po dobrém, či po zlém. Ženu vulgárně urážel a fyzicky napadal, když v pondělí odpoledne na místo přijeli policisté a kriminalisté, kteří si příběh vyslechli, dali se okamžitě do pátrání po podezřelém. Toho se podařilo zadržet pár hodin po incidentu," popsala mluvčí policie Lenka Krausová.

Muž byl podle policistů opilý, nadýchal přes jedno promile. Na vystřízlivění čekal v policejní cele. Po podání vysvětlení ho policisté obvinili z loupeže a podali podnět k jeho vzetí do vazby.

Související obsah

"Tento případ je varováním a ukázkou pro všechny, kteří se s podobným jednáním sami setkali, či o něm vědí ze sousedství, rodin a doslechu. Důležité je ukázat těmto lidem, že pro takovéto chování není v naší společnosti místo, čím déle necháte agresora konat, tím silnější se bude cítit. Pokud se cítíte ohroženi, svěřte se svým známým, lidem, kterým věříte, či celou věc oznamte rovnou na linku 158, důležité je v těchto případech konat co nejdříve a situaci řešit," doporučuje Krausová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz