Krimi

Ze sporťáku vrak. Porsche v Ostravě trefilo zábradlí i sloup. VIDEO

Hodně drahá nehoda se krátce před páteční půlnocí stala v Ostravě. Červené porsche tam vyjelo ze silnice a narazilo do zábradlí i sloupu veřejného osvětlení. Zaklíněného spolujezdce museli z vraku vytáhnout hasiči.

"V pátek v noci zasahovali hasiči u dopravní nehody sporťáku Porsche GT2 v Plzeňské ulici v Ostravě. Nehoda byla na tísňovou linku ohlášena tři minuty před třiadvacátou hodinou, k události byla vyslána profesionální jednotka ze stanice v Ostravě-Zábřehu," informoval v sobotu dopoledne mluvčí hasičů Jakub Kozák.

V červeném porsche se vezli dva lidé, oba se při nehodě zranili. "Jednoho z nich museli hasiči vyprostit - bez použití hydraulických nástrojů mu uvolnili zaklíněnou nohu a pomohli mu opatrně ven," popsal Kozák. Zároveň se hasiči do příjezdu druhé sanitky starali o řidiče auta.

Související obsah

Nehoda se stala poblíž tramvajové zastávky, ulice musela být kvůli zásahu zcela uzavřena. Podle policejní mluvčí Soni Štětínské sporťák havaroval poté, co dvaatřicetiletý šofér nezvládl řízení a na rovném úseku silnice dostal smyk.

"Výsledek provedené orientační dechové zkoušky byl u řidiče negativní. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na půl milionu korun. Ostravští kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti," uvedla Štětínská.

Záběry hasičů:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz