Zahraničí

Porsche skončilo ve vodě. Řidič sjel ze silnice přímo do zamrzlého rybníka

Pětadvacetiletý polský řidič ztratil kontrolu nad svým Porsche Cayenne a sjel ze silnice. Auto prorazilo led a skončilo v zamrzlém rybníce. Řidiči se naštěstí podařilo z auta včas dostat na břeh. Práce s vyprošťováním vozidla trvala několik hodin.

Nehoda se stala poblíž polského města Łowicz v pátek těsně před 23. hodinou, venku bylo osm stupňů pod bodem mrazu. Když se řidič dostal na břeh, sám si přivolal pomoc. Byl promočený a podchlazený.

Utopené auto z rybníka hlubokého asi 150-200 cm vytahovali hasiči. Nejdřív vlezli do ledové vody a pomocí zaháknutého lana se pokoušeli vozidlo vyprostit. Kvůli obtížným povětrnostním podmínkám a příkrému srázu se to ale ukázalo jako nemožné.

Související obsah

Hasiči proto použili naviják na hasičském autě a utopené porsche se jim po třech hodinách podařilo vytáhnout. Na místě zasahovala také policie. Podle testu na alkohol řidič před jízdou nepil.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Mladík se přiznal k vystřílení školy na Floridě, zavraždil 17 lidí

Nikolas Cruz se ve středu přiznal k masakru na střední škole v Parklandu na Floridě v roce 2018, při kterém zemřelo 14 studentů a 3 dospělí. Zda 23letý mladík dostane trest smrti, anebo doživotí, určí brzy soud. Podle soudkyně Elizabeth Scheererové jsou slyšení naplánována na celý listopad a prosinec, svědectví by mohlo začít v lednu.

Píše se na Deník.cz