Krimi

Ústavní soud řeší dvojnásobnou vraždu, odsouzený chce na svobodu

Ústavní soud se bude znovu zabývat stížnostmi v případu dvojnásobné vraždy, za kterou Robert Tempel dostal doživotí. Odsouzený chce dosáhnout přezkoumání celého procesu a zrušení rozsudku.

Robert Tempel si odpykává doživotní trest za dvojnásobnou vraždu dvou mladíků na Sokolovsku, kterou měl spáchat v roce 2001.

Krajský soud v Plzni ho celkem čtyřikrát zprostil obžaloby, jeho rozhodnutí ale vždy smetl ze stolu pražský vrchní soud. Nakonec věc přeložil ke Krajskému soudu v Praze, který Tempela pravomocně odsoudil.

Ten se dvakrát pokusil obrátit na Ústavní soud i po uložení doživotí, ani jednou ale neuspěl. Oběma stížnostmi z let 2007 a 2011 se teď bude Ústavní soud zabývat znovu.

Související obsah

Za doživotně odsouzeného se totiž postavil Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku, který mu přiznal odškodnění ve výši necelých tři sta padesáti tisíc korun. Podle něj česká justice selhala při projednávání jeho případu, a to nejen kvůli délce celého řízení, ale také kvůli přeložení kauzy z Plzně do Prahy.

Tempel měl před dvaceti lety předat muži 400 tisíc korun na lesním parkovišti u Hrušové za auto, které si chtěl údajně koupit. Následně ho měl zastřelit. Střela měla trefit i druhého muže, kterého pak Tempel ubil železnou tyči s kusem betonu. Obě těla měl druhý den zakopat.

Tempel se celou dobu hájí tím, že vraždu nespáchal on, ale muž zvaný Biftek, který byl nakonec klíčovým svědkem.

drz, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz