Krimi

V Letňanech zasahuje NCOZ, na místo zamířili také pyrotechnici

Páteční zásah se zapojením policie, hasičů a pyrotechniků uzavřel ulici v pražských Letňanech. Pyrotechnici z bytového domu vynesli chemikálie, které skončily ve speciálním kontejneru. Zásah trval až do sobotního rána.

Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ), hasiči a pyrotechnici zasahovali od pátečních večerních hodin v Praze 9 v ulici Vratimovská.


"Mohu potvrdit, že dnešního dne byly realizovány policejním orgánem, NCOZ, úkony trestního řízení ve věci, ve které dozor nad zachováním zákonnosti v přípravném řízení vykonává Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 9," uvedl v pátek v noci mluvčí městského státního zastupitelství Aleš Cimbala.

Související obsah


"V rámci domovní prohlídky a prohlídky jiných prostor byly zajištěny důkazní prostředky. Především se jednalo o chemikálie, které budou nyní podrobeny znaleckému zkoumání," upřesnil v sobotu Cimbala.


Podle AKTU.cz pyrotechnici ve speciálním obleku chemikálie umístili do kontejneru schopného odolat výbuchu. Při vynášení materiálu se lidé z okolních domů nesměli dívat z oken.

Detektivové a pyrotechnici pracovali na místě do pěti hodin ráno. Před odjezdem vynosili a naložili do aut několik beden a pytlů.

"Zadržená fyzická osoba byla propuštěna na svobodu, neboť s ohledem na zjištěné skutečnosti nebylo namístě postupovat jinak. Po provedení úkonů již nehrozilo žádné přímé nebezpečí. Obvinění dosud sděleno nebylo, nyní bude probíhat vyhodnocování získaných důkazů," dodal Cimbala.

Zásah v Letňanech:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz