Zahraničí

Počasí: Británii zasypou přívaly sněhu, kruté ochlazení čeká i Česko

Zatímco aktuálně panuje v Česku bez přehánění letní počasí, v následujících dnech nás čeká podle předpovědi výrazné ochlazení s teplotami i pod bodem mrazu. Podobně je na tom Velká Británie, kde se dokonce připravují až na půl metru čerstvého sněhu.

"Z léta zpátky do zimy – tak by se v krátkosti dalo shrnout počasí na Velikonoce v Česku. Teplé jihozápadní proudění, které k nám přináší výrazně nadprůměrné teploty odpovídající začátku května, bude po přechodu studené fronty, na které se mohou ojediněle vyskytnout i bouřky, střídat od severu studený polární vzduch, který výrazně srazí teploty," předpovídá meteoroložka Dagmar Honsová.

A do hor, přechodně i do vyšších poloh, se dokonce vrátí sněžení. "Na Velikonoční neděli budou ranní minima na celém území klesat pod bod mrazu až k -5 °C. Nicméně srážek na území Česka nebude během prodlouženého víkendu mnoho," doplnila Honsová. A přidala podrobnou předpověď na další dny.

Související obsah

Ve čtvrtek bude zpočátku jasno až polojasno. Postupně od severu přibývání oblačnosti a večer na severu území ojediněle déšť, ojediněle bouřky. Nejvyšší denní teploty 21 až 25 °C.

"V pátek bude polojasno, na severu až oblačno a ojediněle přeháňky, na horách sněhové nebo smíšené. Ranní teploty 7 až 3 °C. Nejvyšší denní teploty na severu území 8 °C, na jihu až 16 °C," říká Honsová.

V sobotu bude oblačno až polojasno, ojediněle přeháňky, od vyšších poloh sněhové. Odpoledne ubývání oblačnosti. Ranní teploty 3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 6 až 10 °C. K tomu čerstvý severozápadní vítr, který bude snižovat pocitovou teplotu.

Největší zima nás čeká v neděli ráno. "Bude polojasno až jasno. Ranní teploty -1 až -5 °C. Nejvyšší denní teploty 10 až 14 °C," informuje meteoroložka. 

V pondělí bude polojasno, odpoledne od západu oblačno až zataženo a občas déšť nebo přeháňky. Ranní teploty 2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 11 až 15 °C.

Související obsah

I na Britských ostrovech panuje v těchto dnech velmi teplé počasí, které vylákalo do parků i na pláže davy místních. Jenže s pikniky a opalováním je minimálně na několik dní konec.

Meteorologové totiž varují před mohutnou studenou frontou, která postupně od severu země přinese výrazné ochlazení doprovázené sněžením. Místy může napadnout i půl metru nového sněhu, píše britský Mirror.

A pokud se k tomu zvedne silný vítr, mohou si Skoti či Angličané navzdory tomu, že kalendář ukazuje jaro, "užít" i nefalšovanou zimní sněhovou bouři.

Náplavka u Vltavy byla v úterý večer plná lidí. Pusťte si video:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz