Zahraničí

Univerzita odhalila sochu Grety Thunbergové. Obyvatelé se bouří

Univerzita odhalila sochu Grety Thunbergové. Obyvatelé se bouří
Zdroj: Profimedia

Winchensterská univerzita v Británii v areálu svého kampusu odhalila sochu švédské aktivistky Grety Thunbergové. Dílo sklidilo vlnu kritiky od studentů, ale i tamních obyvatel.

Pořízení bronzové sochy švédské aktivistky Grety Thunbergové, která byla nainstalována v areálu kampusu univerzity ve Velké Británii, vyvolalo velmi nepříznivé reakce. Podle studentů mohla univerzita peníze využít jinak.

"V době koronaviru nemají studenti přístup do kampusu a mnohý z nich mají finanční problémy. Studenti potřebují finanční podporu. Peníze se ale škola rozhodla utratit jinak," uvedla prezidentka studentského spolku Megan Ballová. Informoval o tom portál bbc.com.

Související obsah


Dílo s názvem Make a Difference (Udělat změnu) vyšlo univerzitu v přepočtu na více než 730 tisíc korun. "Greta je mladá žena, která se i přes své problémy stala úspěšnou enviromentální aktivistkou. Jako univerzita, která podporuje ekologii a udržitelnost, jsme hrdí, že můžeme takto inspirativní ženu uctít touto cestou," obhajovala dílo profesorka Joy Carterová na oficiálních stránkách univerzity.


Několik místních obyvatel ale říká, že jde o plýtvání a se sochou nesouhlasí. "Vážně? A co dál? Postavte vedle ní ještě Matku Terezu!" bouří se někteří na twitteru. Studenti univerzity si také stěžují, že nemohli hlasovat o tom, čí a jestli vůbec nějaká socha bude v areálu kampusu stát.

ak, TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz