Zajímavosti

Po půl roce zpět na Zemi. V Kazachstánu přistáli astronauti z ISS

V sobotu přistáli v kazašské poušti tři astronauti, kteří strávili posledního půl roku na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS). Zpět na Zem je dopravila ruská loď Sojuz MS-17.

V sobotu krátce po sedmé hodině ranní přistála v kazašské poušti loď Sojuz MS-17 se třemi astronauty na palubě. Američanka Kathleen Rubins a Rusové Sergej Ryžikov a Sergej Kuď-Serčkov strávili ve vesmíru 185 dní.


"Přistání! Posádka 64. expedice s Kate Rubins, Sergejem Ryžikovem a Sergejem Kuď-Serčkovem se bezpečně vrátila na Zemi po dokončení 185denní mise," napsal Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) v sobotu na Twitter.

Související obsah

Astronauty čekají zdravotní prohlídky, po kterých se vrátí do vesmírných center ve svém domově v Texasu a Moskvě. Trojici na Mezinárodní vesmírné stanici vystřídala minulý týden další posádka, kterou tvoří Rusové Oleg Novickij a Pjotr Dubrov a Američan Mark Vande Hei.


V současné době se na ISS nachází Američané Michael S. Hopkins, Shannon Walker, Victor Glover a Japonec Soiči Noguči. Ti do vesmíru vycestovali pomocí kosmické lodi Crew Dragon společnosti Spacex, kterou vlastní miliardář Elon Musk

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zajímavosti

Důležité Události

Krátká zpráva

Z Benziny se stane Orlen

Po více než 60 letech mění název nejrozsáhlejší síť čerpacích stanic Benzina. Polský vlastník ji přejmenuje na Orlen. Čerpací stanice se již od ledna jmenovaly Benzina Orlen, Benzina teď z názvu vymizí úplně. Pod novým názvem se objeví prvních několik stanic v prosinci. Změna názvu se bude týkat rovněž čerpacích stanic Benziny na Slovensku.

Píše se na Deník.cz