Zajímavosti

Po půl roce zpět na Zemi. V Kazachstánu přistáli astronauti z ISS

V sobotu přistáli v kazašské poušti tři astronauti, kteří strávili posledního půl roku na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS). Zpět na Zem je dopravila ruská loď Sojuz MS-17.

V sobotu krátce po sedmé hodině ranní přistála v kazašské poušti loď Sojuz MS-17 se třemi astronauty na palubě. Američanka Kathleen Rubins a Rusové Sergej Ryžikov a Sergej Kuď-Serčkov strávili ve vesmíru 185 dní.


"Přistání! Posádka 64. expedice s Kate Rubins, Sergejem Ryžikovem a Sergejem Kuď-Serčkovem se bezpečně vrátila na Zemi po dokončení 185denní mise," napsal Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) v sobotu na Twitter.

Související obsah

Astronauty čekají zdravotní prohlídky, po kterých se vrátí do vesmírných center ve svém domově v Texasu a Moskvě. Trojici na Mezinárodní vesmírné stanici vystřídala minulý týden další posádka, kterou tvoří Rusové Oleg Novickij a Pjotr Dubrov a Američan Mark Vande Hei.


V současné době se na ISS nachází Američané Michael S. Hopkins, Shannon Walker, Victor Glover a Japonec Soiči Noguči. Ti do vesmíru vycestovali pomocí kosmické lodi Crew Dragon společnosti Spacex, kterou vlastní miliardář Elon Musk

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz