Koronavirus

Krize v Indii pokračuje. Počet obětí se za poslední týdny ztrojnásobil

Indie hlásí i přes přísun zdravotnické pomoci ze zahraničí další rekord v počtu nakažených a mrtvých. Během posledních 24 hodin tam přibylo téměř 380 000 případů nákazy a dalších 3600 lidí zemřelo. Mnozí situaci označují za nejhorší humanitární krizi, jakou kdy Indie zažila.

Bezmoc a zoufalství. Tak by se dala popsat situace, které teď Indové denně čelí. Do země sice začíná proudit pomoc ze zahraničí, pacienti přesto umírají na ulicích a marně čekají na to, až se pro ně v nemocnicích uvolní lůžko.


Zdravotnický systém v zemi nefunguje a je na každém, aby pro umírající členy rodiny na černém trhu sám obstaral kyslík nebo potřebné léky. "Pokud má matka nedostane kyslík, tak v nemocnici umře. Nemocnice nemají žádný kyslík, nikdo tam navíc nesmí,“ řekl příbuzný jedné z pacientek.

Související obsah


Za poslední tři týdny se počet obětí epidemie koronaviru v porovnání s předchozím obdobím ztrojnásobil. Skutečná čísla jsou ale podle médií mnohem vyšší. Mnozí Indové umírají doma a do statistik se vůbec nedostanou.


Kolabující zdravotnický systém by mohly podpořit další dodávky zahraniční pomoci. Dvě letadla se zdravotnickým materiálem do země poslalo Rusko a zásoby do země dorazily také z Velké Británie. Od té indická vláda mimo jiné získala tři mobilní zařízení, která jsou za minutu schopna vyprodukovat 1500 litrů kyslíku.

ls, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz