Domácí

Vláda bude čelit další žalobě! Hotely a restaurace se chtějí bránit proti opatřením

Vláda Andreje Babiše bude čelit další žalobě. Tentokrát od Asociace hotelů a restaurací, která se rozhodla bránit proti koronavirovým opatřením. Vadí jí například vládní balíček, který řídí rozvolňování.

Podle Asociace hotelů a restaurací je problémem vládní balíček pro návrat k normálnímu životu, který má nyní řídit rozvolňování. Ubytovací zařízení a zahrádky restaurací totiž přicházejí na řadu až ve čtvrté vlně.

A to je podle asociace nezákonné a diskriminační. Čtvrtý stupeň rozvolňování má navíc nejisté datum a vstup do něj je podmíněný průměrem nakažených nižším než 75 lidí na 100 tisíc obyvatel.

Asociace chce podat žalobu k Nejvyššímu správnímu soudu v úterý. Konkrétně v ní napadá mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví, které je účinné od 26. dubna.

Na další tažení proti vládě vyrazilo hnutí Chcípl Pes Otevřeme Česko. To s rozvolňovacím plánem také nesouhlasí. Na tiskové konferenci jeho zástupci zmínili hlavně to, že rozvolňování je podmíněno počty nakažených, testy jsou ale často chybové.

Související obsah

Hnutí vadí i podmínky, za kterých se v pondělí mohly otevřít služby. Konkrétně to, že služby musí evidovat výsledek antigenních testů svých klientů, což je prý proti zákonu o ochraně osobních údajů.

Provozovatelé hotelů váhají a řeší, jestli se jim vůbec vyplatí otevřít ve chvíli, kdy na ně přijde řada s rozvolněním. Naplnit budou totiž moci jen 25 procent své ubytovací kapacity.
 

tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz