Zahraničí

Situace v Indii je stále horší! Kanada už začíná očkovat děti od 12 let

Situace v Indii se stále zhoršuje. Ve středu v zemi přibylo přes 412 tisíc nových případů nákazy a s koronavirem umírají denně skoro čtyři tisíce lidí. Celkový počet případů v zemi už překonal 21 milionů. Vzhledem k malému množství provedených testů úřady varují, že ve skutečnosti je nakažených mnohem více.

I přes stále horší situaci v Indii se asi obnoví letecké spojení s Austrálií. Ta zakázala lety minulý týden, když začaly počty nově nakažených v Indii přesahovat 300 tisíc denně.

Kvůli zrušeným spojům uvízlo v Indii 9000 Australanů. Země už pro ně organizuje repatriační lety, ale vyzývá je, aby vydrželi do 15. května, kdy se bude obnovení provozu projednávat.

"Už jsme do Austrálie dostali okolo 20 tisíc lidí pomocí repatriačních letů. Cílem je, stejně jako jinde ve světě, přivézt naše obyvatele domů. Všichni, kdo mají zájem, můžou být na seznam přidání," sdělil australský premiér Scott Morrison.

Související obsah

Do Indie už dorazila materiální pomoc od Spojených států. Jde hlavně o kyslíkové masky, přes milion respirátorů a testovací sady. Podobnou pomoc Indii posílá také Kanada, která se jako první na světě odhodlala k revolučnímu kroku. Provincie Alberta je prvním územím na světě, které povolilo očkovat vakcínou Pfizer i děti od 12 let.

"Od příštího pondělí bude moci každý občan Alberty starší 12 let o vakcínu požádat. Vycházíme z oznámení ministerstva zdravotnictví, že vakcína od Pfizeru je bezpečná pro děti od 12 let," uvedl premiér Alberty Jason Kenney.

Zástupci amerického ministerstva zdravotnictví očekávají, že i jejich Úřad pro kontrolu potravin a léčiv udělá velmi brzy podobný krok.

tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz