Domácí

Manželka rodí na benzince, volal tatínek. Zakročit musela operátorka

Narození dcerky, na které asi jen tak nezapomenou, prožili rodiče v Mladé Boleslavi. Holčička se totiž rozhodla přijít na svět ve chvíli, kdy byli na benzinové pumpě. Do role porodního asistenta tak musel nastoupit vyděšený tatínek, kterému po telefonu pomáhala operátorka záchranky.

Nečekaný porod se stal ve středu 19. května na benzínové pumpě v Jičínské ulici v Mladé Boleslavi. Pár byl zrovna natankovat auto, když v tom začala mít žena porodní bolesti. V tu chvíli už bylo jejímu partnerovi jasné, že do porodnice to nejspíše nestihnout.

Novopečený tatínek, tak neváhal a okamžitě zavolal na tísňovou linku. Na druhé straně se ozvala zkušená operátorka středočeské záchranky Patricie Sedláčková, která tatínka celým porodem provedla. Malá Laura se tak narodila ještě před příjezdem záchranářů.

Související obsah


"Společně pomohli na svět holčičce, která se rozhodla rodičům udělat svůj příchod opravdu nezapomenutelným. Velký obdiv samozřejmě patří i mamince a poděkování mladoboleslavské posádce, která po prvotním ošetření maminku i s dcerou transportovala do mladoboleslavské nemocnice," uvedla mluvčí středočeské záchranky Petra Homolová.


Podobný případ se stal znovu i v pátek ráno v Brandýse nad Labem. Tentokrát pomohla operátorka Hanka Vraštilová v ranních hodinách po telefonu na svět zdravému chlapečkovi. Brandýské posádky pak chlapečka i s maminkou převezly do nemocnice.

Celou nahrávku si můžete pustit zde:

  

Sestry ze Slovenska porodily dvojčata, a dokonce ve stejný den! Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Píše se na Deník.cz