Počasí

V pondělí dorazí léto, slibuje ČHMÚ. Jak dlouho ale vydrží? PŘEDPOVĚĎ

V pondělí dorazí léto, slibuje ČHMÚ. Jak dlouho ale vydrží? PŘEDPOVĚĎ
Zdroj: Thinkstockphotos

Zatímco v pondělí očekávají meteorologové jasno až polojasno a letní teploty až 22 °C, další dny se mají opět dostavit přeháňky a déšť. Teploty atakující 20 °C se ale podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) ještě vrátí.

Pondělí

Ačkoli se ráno mohou ojediněle tvořit mlhy, po celý den očekávají meteorologové jinak jasno nebo skoro jasno. Od jihozápadu bude postupně oblačno až zataženo a večer může místy pršet. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C, místy přízemní mrazíky. Nejvyšší denní teploty budou mezi 16 až 20 °C, v Čechách místy až 22 °C, v 1000 m na horách kolem 12 °C. Jihozápadní až jižní vítr zůstane mírný, místy může nárazově dosahovat rychlosti kolem 15 metrů za sekundu. V západní polovině Čech bude vítr slabý proměnlivý do 4 m/s. Odpoledne a večer se postupně začne měnit na západní.

Úterý

V úterý bude zataženo až oblačno, zpočátku na většině území déšť nebo přeháňky, během dne od západu oblačno až polojasno a místy přeháňky, k večeru začnou ubývat srážky i oblačnost. Nejnižší noční teploty budou v noci 12 až 8 °C, nejvyšší denní teploty 12 až 16 °C. Během dne meteorologové očekávají mírný jihozápadní až západní vítr 3 až 7 m/s, v západní polovině Čech čerstvý vítr 4 až 9 m/s místy s nárazy kolem 15 m/s.

Související obsah

Středa

Zpočátku má být polojasno až jasno, přes den většinou oblačno, postupně se od západu zejména v Čechách začne místy přidávat i déšť nebo přeháňky. V noci se teploty budou držet mezi 8 až 4 °C. Nejvyšší denní teploty dosáhnou 14 až 18 °C, na Moravě a ve Slezsku místy až 20 °C. Jihozápadní vítr bude dosahovat 3 až 7 m/s.

Čtvrtek

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, převážně v jihovýchodní polovině území může místy pršet. Nejnižší noční teploty očekávají meteorologové mezi 10 až 6 °C. Nejvyšší denní teploty mezi 14 až 18 °C. Vítr bude slabý, přes den mírný jihozápadní až západní vítr (2 až 6 m/s).

Pátek

V pátek bude oblačno až polojasno, zejména na severovýchodě místy přeháňky. Nejnižší noční teploty očekávají meteorologové mezi 9 až 5 °C. Nejvyšší denní teploty 14 až 18 °C. Vítr má být mírný západní až severozápadní dosahující rychlosti 3 až 7 m/s.

Sobota a neděle

V sobotu a v neděli má být oblačno až polojasno a zejména odpoledne místy přeháňky. V noci se teploty budou držet v rozmezí 9 až 4 °C, přes den mezi 14 až 19 °C.

Podívejte se na předpověď počasí na pondělí 24. května ZDE:

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz