Domácí

Začala sezóna jahod! V Ústí nad Labem je vyprodali za čtyři hodiny

A je to tady, začala sezóna jahod! I přes deštivé počasí a nedostatek sluníčka se už najdou u nás místa, kde dozrávají. Prodávají se třeba už v Ústí nad Labem. Navíc to vypadá, že ceny budou stejné nebo podobné jako loni.

Nenápadný stánek v centru Ústí. A přesto u něj bylo dopoledne hodně rušno. I přes deštivé počasí byly jahody za čtyři hodiny vyprodané. "Od rána jsme prodali asi 30 bedýnek. Jde to dobře,“ řekla prodejkyně jahod Anna Doubková.


Letos je sice dostatek vody, ale jahodám k úplné dokonalosti chybí o trochu víc slunečního svitu. Přesto se je ve fóliovnících podařilo vypěstovat téměř o měsíc dřív než na poli. "Chybí to sluníčko. Začali jsme sklízet minulý týden, a sklízet ve fóliovníku budeme tak asi měsíc,“ řekl pěstitel Stanislav Štrympl.

Související obsah


Ceny zůstaly na stejné úrovni jako v loňském roce, kilová vanička stojí 69 korun. Hlavní sklizeň přijde za měsíc, na polích teprve začínají rozkvétat. "Letos by mělo být jahod hodně. Druhá polovina června, to bude ten největší odbyt, největší nápor, kdy bude nejvíc jahod,“ doufá Štrympl.


Letošním trendem jsou prý velké jahody, zákazníci je prý jednoznačně preferují. Průměr mají alespoň jako vlašský ořech, ale čím větší, tím prý lepší. Pokud to počasí dovolí, samosběr začne druhý týden v červnu. Ceny mají být podobné jako loni, tedy okolo 60 korun za kilo.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Kauza Čapí hnízdo míří znovu ke státnímu zástupci

Pražští kriminalisté doplnili spis v kauze "Čapí hnízdo". Policistům na konci srpna totiž státní zástupce vrátil případ k došetření. "V pondělí jsme předali spisový materiál na Městské státní zastupitelství v Praze," informovali na twitteru kriminalisté. Výslech mimo jiné absolvoval například premiérův syn Andrej Babiš mladší.

Krátká zpráva

USA uvolní zákaz cestování občanům z EU a Velké Británie

Spojené státy americké uvolní od listopadu zákaz cestování do země občanům z Evropské unie a Velké Británie. Uvolnění se však bude týkat pouze plně očkovaných cestujících, informují Financial Times.

Píše se na Deník.cz