Domácí

Děti slaví svátek. Žáci na Kroměřížsku hledali poklad v pohádkovém lese

První červen je známý jako Mezinárodní den dětí. Ten se ve velké části světa slaví už od roku 1950. I tentokrát si ho užívali děti na mnoha místech republiky. Třeba učitelé ze základní školy v Kostelci u Holešova na Kroměřížsku pro žáky připravili cestu pohádkovým lesem.

Místo učení abecedy nebo počítání příkladů s neznámou vyrazily děti okolních škol do lesa plného pohádkových postaviček. V ty se proměnili deváťáci. "Já hraji smutného vodníka, kterému lidi znečistili les,“ vysvětlil žák 9. třídy Samuel Žárský.


Celou cestu děti plnily nejrůznější úkoly. Některé se popasovaly lépe s tím sportovním, jiné zase s logickým. "Za každé splněné úkoly dostaly klíče a ty klíče jim na konci otevřely pohádkovou truhlu, kde se na ně vyvalil poklad,“ přiblížil učitel Jindřich Surala.

Související obsah


Na školní zvonění, tabuli plnou úkolů a učení ve třídách všichni zapomněli. Cesta pohádkovým lesem byla pro děti tím pravým adrenalinem. A odměnou byla hromada dobrot, kterým nešlo odolat. "My jsme si dnešní den velice užili, líbila se nám všechna stanoviště, ať už to bylo sbírání perníčků, jablíček nebo házení na cíl,“ těšila se učitelka Alena Polášková.


Mezinárodní den dětí se po celém světě pravidelně slaví už 70 let. Málokdo ale ví, že tato tradice vznikla ve Spojených státech amerických, a to v polovině 19. století.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz