Počasí

VÝSTRAHA: Silné bouřky zasáhnou v sobotu polovinu Česka. MAPY DEŠTĚ

VÝSTRAHA: Silné bouřky zasáhnou v sobotu polovinu Česka. MAPY DEŠTĚ
Zdroj: Profimedia

Půlku Česka mají v sobotu zasáhnout silné bouřky. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Kromě bouřek má vát vítr o rychlosti až 70 kilometrů za hodinu.

Od sobotního poledne platí výstraha ČHMÚ pro západní, střední a jižní Čechy a jižní Moravu před silnými bouřkami. "Odpoledne se budou místy vytvářet bouřky s lokálními srážkovými úhrny kolem 30 milimetrů a v menší míře i s kroupami. Večer budou bouřky slábnout," uvedl ústav.

Výstraha se týká konkrétně Prahy některých oblastí ve Středočeském kraji (Benešov, Beroun, Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, Čáslav, Černošice, Český Brod, Dobříš, Hořovice, Kladno, Kolín, Kralupy nad Vltavou, Kutná Hora, Lysá nad Labem, Neratovice, Příbram, Rakovník, Říčany, Sedlčany, Slaný, Vlašim, Votice a okolí), dále Jihočeského, Plzeňského a Karlovarského kraje a některých regionů v Ústeckém kraji (Bílina, Chomutov, Kadaň, Litvínov, Louny, Lovosice, Most, Podbořany, Roudnice nad Labem, Teplice, Žatec a okolí), pak ještě Vysočiny a Jihomoravského kraje.

Výstraha platí do deváté hodiny večerní v sobotu. "Lokálně se očekává intenzivní déšť s možností rozvodnění malých toků, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů a podobně," dodali meteorologové.

Výstraha ČHMÚ před silnými bouřkami v sobotu:

Zdroj: ČHMÚ

Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem, doporučilo ČHMÚ. Vývoj a postup bouřek můžete sledovat na stránkách www.chmi.cz nebo v aplikaci mobilního telefonu.

Související obsah

"Česko má před sebou první letní víkend letošního roku – nejvyšší odpolední teploty se budou pohybovat i přes 25 °C, v sobotu až na 28 °C. Kvůli změně synoptické situace, kdy se dostaneme do nižšího tlaku vzduchu s vyšší vlhkostí, musíme počítat s lokálními bouřkami v odpoledních hodinách. Bouřky mohou být ojediněle doprovázené srážkovými úhrny až 30 milimetrů, ojediněle bouřkami a zesílením větru na 70 kilometrů za hodinu. S bouřkovou oblačností musíme počítat i příští týden," okomentovala meteoroložka Dagmar Honsová. Ta redakci TN.cz zaslala i srážkové mapy na pátek, víkend a pondělí, které si můžete prohlédnout níže.

Podívejte se na páteční předpověď počasí:

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz