Zahraničí

Německo bičují silné bouře! Do dívky (12) udeřil blesk, pak ji přejelo auto

Německo bičují silné bouře! Do dívky (12) udeřil blesk, pak ji přejelo auto
Zdroj: Profimedia

Velkou část Německa zasáhly v pátek silné bouřky, přívalové deště a krupobití. O život nyní bojuje dvanáctiletá dívka, do které v Düsseldorfu udeřil blesk a po pádu do silnice ji přejelo auto. Policie hlásí i první oběť extrémního počasí - osudným se stalo dělníkovi, kterého i s lešením strhl příval vody. Silné bouřky podle meteorologů udeří v sobotu i ve velké části Česka.

Výstraha před silnými bouřkami s přívalovým deštěm a krupobitím platí v několika německých státech. Zatím k nejvážnějšímu incidentu došlo podle zpravodajského portálu Focus na staveništi tunelu ve Stuttgartu. Podle policie při neštěstí jeden člověk zahynul. Jde o dělníka.

Podle policie silný déšť během odpoledne rozvodnil říčku Nesenbach a příval vody smetl na podzemním staveništi lešení i s dělníky. Hasičům se podařilo jednoho z nich zachránit, v nemocnici skončili i další dva lidé, kteří se snažili při neštěstí pomáhat. Tělo mrtvého záchranáři stále hledají, vše už začala řešit policie.

Související obsah

K dalšímu neštěstí vyjížděli záchranáři v Düsseldorfu. Podle německého Bildu zasáhl blesk dvanáctiletou dívku, která jela ve skupině lidí na kole. Po pádu na zem ji přejelo auto. Školačka musela být resuscitována, je v kritickém stavu v nemocnici.

Varování před velmi silným deštěm platí v částech Severního Porýní-Vestfálska, Hesenska nebo třeba Bavorska. V některých ulicích voda vystoupala tak vysoko, že uvěznila pasažéry v autech. Ven jim museli pomáhat hasiči.

V Essenu dokonce zůstalo několik lidí zamčených v kiosku, protože vnější tlak vody znemožňoval otevřít dveře. Nakonec se je podařilo osvobodit - ven se dostali zadním východem. 

Zdroj: Profimedia/Thomas Frey/dpa

V Recklinghausenu se při bouřce vznítila střecha domu. Úder blesku zapálil v Bottropu strom. Podle meteorologů extrémní počasí nejspíš vydrží i během víkendu.

A výstrahu před bouřkami v pátek vydali i experti z ČHMÚ. Bouře podle nich během soboty zasáhnou velkou část republiky - od západních Čech až po jih Moravy. Objevit se mohou i kroupy, k večeru mají bouřky slábnout.

S velmi vydatnými bouřkami se potýkala také Francie. Ulice ve městě Remeš se kvůli přívalovým dešťům ocitly pod vodou. Nikdo během bleskových záplav nebyl podle všeho zraněn.

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz