Ekonomika

Češi se hrnou na dovolené, cestovky prodávají víc než před pandemií

Koronavirem těžce zasažený cestovní ruch se začíná probouzet. Napomáhá tomu hlavně očkování a také dohody mezi státy určující podmínky pro návštěvy cizích zemí. Cestovní kanceláře proto momentálně hlásí dokonce větší nárůst prodejů než před pandemií. Mezi nejžádanější destinace patří Egypt, Španělsko a Řecko.

Podle cestovních kanceláří rozhýbali cestovní ruch hlavně lidé, kteří začali uplatňovat vouchery z minulého roku. Jedná se až o polovinu klientů.

Cestovní kanceláře hlásí dvacetiprocentní nárůst oproti roku 2019. Mezi nejoblíbenější dovolenkové destinace patří stále Egypt, Řecko nebo Španělsko. Nejvíce Čechů míří tradičně do Chorvatska, i když letos je jich oproti minulým rokům méně.

Související obsah

Důvodem je zájem cestovat pod křídly cestovní kanceláře kvůli stále se měnícím pravidlům. "S nákupem zájezdu získávají klienti také takzvaný kompletní informační servis. My za ně sledujeme aktuální změny v opatřeních," vysvětluje mluvčí Čedoku Eva Němečková.

Hotely kvůli nařízením nemůžou využít celou svou kapacitu, proto odborníci varují před nákupem na poslední chvíli. "Během července a srpna ta nabídka nebude tak široká, jako bývala v minulých letech. Ceny last minute nebudou klesat tak výrazně, možná to někdy může být i naopak," upozorňuje mluvčí CK Fischer Jan Bezděk.

Během června můžete z Prahy odletět do více než 70 destinací, které nabízí 30 aerolinek, nově třeba na Maltu. "Jedná se o navýšení jak pravidelných linek, tak i těch charterových. Charterových je více," vypočítává mluvčí pražského letiště Klára Divíšková.

V letošní sezóně dle odhadu do Evropy zamíří až 96 procent Čechů.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Ekonomika

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnici D10 zablokovala hromadná nehoda, jedna žena skončila v nemocnici

Dálnice D10 byla na 58. kilometru ve směru na Turnov uzavřena. Policisté na místě vyšetřovali řetězovou dopravní nehodu šesti aut, která začala srážkou se zvěří. "Při nehodě byla zraněna jedna žena. Dálnice bude minimálně na 2 hodiny uzavřena," informovala policie na twitteru ve 21 hodin. Po 23. hodině se podařilo havarovaná vozidla částečně odklidit a komunikace byla opět průjezdná.

Píše se na Deník.cz