Domácí

Muže na Brněnsku zavalil strom, který kácel. Pro zraněného letěl vrtulník

Napilno měli ve čtvrtek dopoledne jihomoravští záchranáři. Ti v obtížném lesním terénu u Rosic na Brněnsku pomáhali mladému muži, na kterého spadl při kácení strom. Do nemocnice ho transportoval vrtulník.

Zprávu o nehodě přijali záchranáři krátce před 10. hodinou. V lese poblíž Rosic totiž spadl na muže strom, který kácel. "Na místo jsme vyslali pozemní posádku, inspektora provozu a leteckou záchrannou službu,“ informovala mluvčí záchranářů Hedvika Kropáčková.


Muž utrpěl vážná zranění, přesto byl po celou dobu při vědomí. Padající strom ho zasáhl do oblasti pánve a nohou. "Díky zručnosti pilota, který musel se strojem klesat mezi vysokými stromy, se podařilo i v takto náročném terénu přistát nedaleko pacienta,“ doplnila Kropáčková.

Související obsah


Zdravotníci muže na místě ošetřili, zafixovali a podali mu léky. Poté jej vrtulník převezl na urgentní příjem Fakultní nemocnice Brno.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Soudní dvůr EU: Rusko je zodpovědné za vraždu Litviněnka

Za smrt Alexandra Litviněnka je zodpovědné Rusko, uvedl Soudní dvůr EU. Bývalý ruský agent, ze kterého se později stal občan Británie, zemřel v Londýně v roce 2016 na otravu poloniem. Vyšetřování Spojeného království v roce 2016 došlo k závěru, že zabití pravděpodobně schválil prezident Vladimir Putin. Rusko nadále odmítá jakoukoliv spojitost se smrtí svého bývalého agenta.

Krátká zpráva

Kanadské volby podle předběžných odhadů vyhrál Justin Trudeau

Liberální strana získá v kanadských parlamentních volbách dostatek křesel, aby vytvořila další menšinovou vládu, předpovídá veřejnoprávní televize CBC. Konzervativci v čele s Erin O'Toolem už uznali porážku. Liberály vede 49letý Justin Trudeau, který poprvé zvítězil ve volbách v roce 2015. Podle CBC liberálové obsadí okolo 157 křesel z celkových 338, tedy stejně jako v roce 2019. Pro většinu v parlamentu je potřeba získat 170 křesel.

Píše se na Deník.cz