Zahraničí

Město v Chorvatsku hledá obyvatele! Domy koupíte i za tři koruny

Město v Chorvatsku hledá obyvatele! Domy koupíte i za tři koruny
Zdroj: Legrad

Město na severu Chorvatska se rozhodlo zatočit s vylidněním. Ve snaze přilákat nové obyvatele prodává Legrad opuštěné domy velmi lacino. Nemovitost si můžete koupit i za jednu kunu (3,4 koruny).

Chorvatské město Legrad nacházející se na severu země bylo v minulosti velmi významným centrem. Od rozpadu Rakouska-Uherska však stále víc a víc upadá. "Změnili jsme se na příhraniční město s malým dopravním spojením do dalších míst. Od té doby populace klesá,“ vysvětlil starosta Ivan Sabolić.


V současnosti žije ve městě asi 2250 obyvatel, což je polovina lidí, kteří tam bydleli před 70 lety. Legrad se proto rozhodl nabídnout k prodeji 19 prázdných domů, na které zájemcům přispívá. Ty si tak můžete pořídit za velmi výhodnou cenu. Dosud se jich prodalo 17.

Související obsah

Mladý muž například koupil dům za jednu kunu (3,4 koruny) a nastěhoval se tam se svou rodinou. "Je lepší žít ve vlastním domě než být pouhým nájemcem," vysvětlil hrdý majitel Danijel Harmničar.


Nabízené nemovitosti jsou v různém stavu, některé nemají okna ani dveře a stěny jsou pokryté plísní. Nabídka má však také své podmínky. Nový majitel musí být finančně solventní (schopný platit) a nesmí mu být více než 40 let. Zároveň se musí zavázat, že ve městě zůstane a bude tam bydlet nejméně 15 let.


Podle portálu Dnevnik.hr je o domy obrovský zájem a nabídky přichází třeba z Ruska, Ukrajiny, Turecka, Argentiny nebo dokonce Kolumbie.

U pobřeží Korčuly se objevil žralok. Podívejte se na záběry:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz