Domácí

Babiš na TN LIVE: Testování dětí na táborech a ve školách, roušky v MHD

Premiér Andrej Babiš (ANO) byl středečním hostem v živém vysílání TN LIVE. Tématy bylo testování ve školách, pravidla pro tábory, ale také třeba plány, které chce vláda ještě stihnout do voleb.

Exkluzivním hostem moderátorky Báry Divišové na TN LIVE byl ve středu premiér Andrej Babiš. Témata se týkala koronaviru, tedy změny v očkování, testování v nákupních centrech či testování dětí ve školách od září.

Ve vnitřních prostorech by lidé už od 1. července nemuseli nosit respirátory, stačily by roušky. Vláda by to tom měla rozhodnout na svém dalším jednání.

"Letos bude jinak to, že očkujeme. Je to velký rozdíl. Dnes připravujeme návrat dětí do škol od 1. září, od 1. července se mohou děti od 12 do 15 let registrovat a očkovat," řekl Babiš na TN LIVE.

Nastínil také změny v očkovací strategii. "Když už nebude o očkování zájem v očkovacích centrech, chceme zavést například mobilní týmy, aby zaměstnavatelé motivovali své zaměstnance či očkování v obchodních centrech," přiblížil Babiš.

Podle Babiše by se mělo na příštím jednání vlády rozhodnout, jaká budou přesná pravidla pro návrat dětí do škol v září.

Související obsah

Za své úspěchy považuje Babiš navyšování důchodů a zavedení slev na dopravu pro důchodce. Mluvil i o důchodové reformě, ta se ale dle něj nedá dělat bez konsenzu ve Sněmovně.

V průběhu července bude mít hnutí ANO jasné, kdo povede kandidátky. "Zasloužili bychom si vyhrát volby za ty čtyři roky naší vlády, pokud nevyhrajeme, je to neúspěch," prohlásil Babiš. "Měli jsme smůlu s covidem, všichni jeli antibabiše, vytvořili dvě koalice, sami si na nás netroufnou. Bez covidu bychom měli 40 procent, opozice covid trvale zneužívá," zmínil také. "Já jsem lídr, volby ještě můžeme vyhrát," odpověděl na dotaz, jestli by jej někdo mohl zastoupit v jednání o příští vládě.

Minulý týden Babiš zrušil návštěvu Slovenska kvůli zdravotním obtížím. "Musel jsem na kontrolu, měl jsem chvilku vertigo (závrať, pozn. red.). Ale vše je v pořádku. Mám nadváhu, potřebuji zhubnout deset kilo, ale nedaří se," popsal.

Babiš letos nepojede na dovolenou. "Abyste mi to nevyčítali," řekl s úsměvem. "Celé léto budeme mít plno práce," dodal. Měl by jet na státní návštěvu Vietnamu, možná i do Jižní Koreje. "Dovolenou si vezmu až po volbách," doufá.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz