Domácí

Nové video zběsilé honičky v Praze! Řidič byl zdrogovaný, zranil i tři děti

Řidič, který v úterý večer ujížděl před policií a způsobil hromadnou nehodu v pražské Michli, byl pod vlivem drog. Policie ve středu zároveň zveřejnila video z divoké honičky. Ta skončila nárazem ujíždějícího vozu do autobusu a tří dalších aut. Zraněno bylo šest lidí včetně tří dětí.

Volvo někdo ukradl v úterý ráno v Uhříněvsi. Když ho policisté uviděli večer v centru Prahy, chtěli ho zastavit. "Řidič nerespektoval výzvy k zastavení," sdělil Kristián Zahel z pohotovostní motorizované jednotky (PMJ).

Tachometr vytáčel přes 200 kilometrů v hodině, muž tak ohrožoval všechny kolem sebe. A když se rozhodl sjet z ulice 5. května na Vyskočilovu, byl konec. "Stojím na světlech a bum bum bum, Přijeli policajti a začali na něj mířit pistolemi," okomentoval nehodu řidič autobusu.

Související obsah

Auto sešrotovalo tři další vozy, narazilo i do autobusu a zůstalo zaklíněné u svodidel. "Kolegové z PMJ vytáhli toho řidiče přes okénko ven," sdělil policista Petr Zima.

Téměř nic se mu nestalo. Jeho spolujezdkyně dopadla hůř, ze zdemolovaného vozu ji museli vystříhat hasiči. "Na místě jsme pečovali o celkem šest zraněných osob, z čehož byly tři děti," řekla mluvčí záchranářů Jana Poštová. Nejmladší zraněný byl podle informací TV Nova teprve kojenec. 

Na celé video zběsilé honičky se podívejte ZDE:

Kvůli vyšetřování a odklízení následků nehody musela policie uzavřít nájezdy i sjezdy z Vyskočilovy ulice na 5. května. Kdo je viníkem karambolu, nebude v tomto případě těžké zjistit. "Je to pravděpodobně řidič, který řídil toto odcizené vozidlo," prohlásil mluvčí policie Jan Rybanský.

Související obsah

Škody půjdou do stovek tisíc korun, z některých aut toho moc nezbylo. Majitel kradeného volva by mohl policii pochválit za jeho rychlé vypátrání. Že se mu vrátí rozbitý kabriolet, mu ale na náladě asi nepřidá. Jestli volvo ukradl právě sedmadvacetiletý muž, který s ním ujížděl, se teď zjišťuje.

Při vyšetřování se ukázalo, že byl mladík pod vlivem drog. Navíc má vystavený zákaz řízení a pátrala po něm slovenská policie. Jeho přítelkyni pro změnu hledala česká policie.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz