Zahraničí

Rusko se potýká s mutací delta, nakažených rapidně přibývá

Itálie, jedna z nejhůř zasažených zemí při první vlně epidemie koronaviru, od pondělí rozvolňuje opatření. Podle tamního ministerstva zdravotnictví je ve všech 20 italských regionech nízké riziko nákazy. Dramatická situace je naopak v Rusku, které se potýká s indickou mutací delta.

Zatímco většina zemí rozvolňuje protiepidemická opatření, Rusko čelí nastupující třetí vlně epidemie koronaviru. Za 24 hodin v zemi přibylo 21 tisíc nakažených. Během jediného dne zemřelo v hlavním městě 144 lidí, což je nejvíce od propuknutí pandemie.

"Za poslední týden se počet pacientů s koronavirem zvýšil o jednu pětinu ve srovnání s počty, které jsme měli dříve. Během posledních dnů jsme nezaznamenali žádný pokles," informoval lékař Denis Isaykin.

Související obsah

V zemi se šíří indická mutace delta, která je 2,5krát nakažlivější než původní varianta. Vyšší je u ní i riziko hospitalizace. Nekontrolovatelnému šíření napomáhají i hromadné akce pro tisíce lidí, na kterých se mnozí Rusové pohybují bez roušek a nedodržují doporučené rozestupy.

Raketový nárůst případů se Rusko snaží zastavit zavedením nových opatření, jako jsou regionální uzávěry nebo povinné očkování. Obě dávky vakcíny zatím v zemi dostalo jen okolo 13 procent obyvatel.

Související obsah

Opatření zpřísňuje i Austrálie. V zemi dnes mimořádně zasedne vláda poté, co bylo v Sydney zaznamenáno 128 nových případů této nebezpečné mutace koronaviru. Naopak další rozvolnění čeká Itálii, která se připravuje na příval letních turistů.

jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Francie kvůli ponorkám povolává velvyslance z Austrálie a USA

Francie poprvé v historii povolala své velvyslance v Austrálii a Spojených státech ke konzultacím do Paříže. Díky novému bezpečnostnímu partnerství těchto velmocí a Velké Británie v Indo-Pacifiku, které má být protiváhou čínským mocenským ambicím, přišla Francie o mnohamiliardovou zakázku na dodávku konvenčních ponorek pro Austrálii. Ta místo nich hodlá koupit od USA ponorky s jaderným pohonem.

Krátká zpráva

Američané se omluvili za chybný útok v Kábulu, dron zabil sedm dětí

Americké ministerstvo obrany přiznalo, že srpnový útok rakety vypálené z dronu na auto u kábulského letiště byl chybou. Zahynulo při něm deset civilistů včetně sedmi dětí. Žádná z obětí nepatřila k Islámskému státu, který se přihlásil k smrtícímu atentátu u letiště o několik dní dříve, a ve voze nebyly žádné výbušniny. Oficiální verze dosud tvrdila opak.

Píše se na Deník.cz