Domácí

Volby se blíží! Diváky TV Nova čeká nejrozsáhlejší zpravodajství v historii

Volby se blíží! Diváky TV Nova čeká nejrozsáhlejší zpravodajství v historii
Zdroj: Profimedia.cz

Volby do Poslanecké sněmovny se rychle blíží a televize Nova pro své diváky připravuje speciální vysílání. Nejsledovanější televizní stanice chystá řadu rozhovorů, diskuzí i speciálních reportáží. Nebudou chybět ani dvě velké debaty a kontinuální vysílání při čekání na výsledky.

Televize Nova připravuje pro letošní podzimní volby do Poslanecké sněmovny, které se budou konat 8. a 9. října, nejrozsáhlejší volební zpravodajství v historii.

Půjde o sérii předvolebního vysílání, speciálních diskusních pořadů, dvou hlavních debat a volebního vysílání při sčítání výsledků.

Ke všem stranám, hnutím a koalicím bude televize přistupovat jednotně. Strany, které jsou v koalici, se budou počítat jako jeden subjekt a mluvit za něj bude vždy jeden člověk. 

Související obsah

Moderátorka Bára Divišová si bude už od 7. září zvát předsedy parlamentních stran do svého pořadu Napřímo. Od 20. září do 5. října se v Televizních novinách objeví nová pravidelná rubrika mapující zásadní politická a společenská témata jako jsou například doprava, sociální zabezpečení, kultura, zdravotnictví, zahraniční politika nebo ekologie.


Dvě hlavní politické předvolební debaty


"TV Nova připraví dvě hlavní politické předvolební debaty, kterými vyvrcholí předvolební období ve vysílání všech zpravodajských pořadů TV Nova. Nebude chybět ani následné hodnocení a rozbory předními politology,“ uvedl ředitel sekce zpravodajství a publicistiky TV Nova Kamil Houska.

Související obsah

První debata proběhne ve čtvrtek 7. října od 17:00 do 18:30. Půjde o diskuzi zástupců politických stran, hnutí nebo koalic, které získají v předvolebních průzkumech alespoň 5 % hlasů, ale zároveň nejsou umístěny mezi prvními třemi. Debaty lídrů prvních třech stran, hnutí či koalic se uskuteční ten samý den od 20:00. 

Plán voleb na TV Nova

Zdroj: TV Nova

V první den voleb, v pátek 8. října, se diváci mohou těšit na speciální ranní vysílání a od 13:55 na mimořádné zpravodajství ze zahájení voleb, servis o jejich průběhu či živé vstupy z regionů.


Na 9. října od 13:00 připravuje TV Nova mimořádné kontinuální vysílání obsahující prezentaci výsledků, rozhovory s exkluzivními hosty, živé pohledy do krajů a okrsků. "Vše budeme sledovat na řadě míst, zapojíme množství našich pražských i regionálních redaktorů, využijeme kromě televize i naši platformu TN LIVE. Myslím, že je jasné, že volby se budou letos odehrávat na Nově,“ dodal Kamil Houska.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz