Domácí

Pozor! Několik dní nepůjde žádat o pasy a občanky. Nevyzvednete

Pozor! Několik dní nepůjde žádat o pasy a občanky. Nevyzvednete
Zdroj: pro tn.cz

Cestování kromě covid pasu může letos zkomplikovat i vyřizování klasického cestovního dokladu. Na přelomu července a srpna nebude fungovat systém pro vydávání a žádání o cestovní pasy a občanské průkazy. Měli byste si zkontrolovat, jestli máte všechny doklady potřebné k vycestování, protože žádost o ně ani jejich výdej nebude několik dní k dispozici.

Ministerstvo vnitra oznámilo, že v souvislosti s přijímáním novely zákona o cestovních dokladech a zákona o občanských průkazech, nebude možné si několik dní uprostřed prázdnin podat žádost o vydání cestovního pasu ani občanského průkazu. Systém bude mít odstávku od čtvrtka 29. července do neděle 1. srpna, tedy dva pracovní dny a také o víkendu.

Zažádat si o vydání těchto dokladů můžete nejpozději ve středu 28. července nebo pak až od pondělí 2. srpna. Navíc od pátku 30. července do neděle 1. srpna nebude možné si vyhotovený doklad vyzvednout. Plánujete-li odjet na dovolenou, bylo by vhodné zkontrolovat platnost pasu nebo občanky. Řešení na poslední chvíli by se totiž nemuselo vyplatit.

Související obsah

Největší komplikací při cestování to může být hlavně u žádostí a vydávání expresních pasů. Podle informací města Prostějova bude odstávka kvůli novému systému.

"Systém Ministerstva vnitra nebude v této době fungovat," vysvětluje Správní odbor mětského úřadu Slaný. Souvisí to s přijímáním nového zákona o občanských průkazech a novely zákona o cestovních dokladech.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnici D7 ve směru na Chomutov zablokovala dopravní nehoda

Dálnici D7 ve směru na Chomutov zablokovala v pátek večer dopravní nehoda dvou osobáků. Komunikace je na 70. km uzavřena.

Píše se na Deník.cz