Domácí

Samosběry jsou v plném proudu. Kde ovoce i zeleninu seženete? PŘEHLED

Samosběry jsou mezi Čechy velice oblíbené. Sezóna je navíc v plném proudu a k mání je nejen ovoce, ale také zelenina. Redakce TN.cz připravila přehled míst, kde si v jednotlivých krajích můžete plody sami natrhat.

Praha

SCHWENK jahody

Přestože samosběr jahod skončil na plantáži v Uhříněvsi 10. července, v Hájku si lahodné plody můžete stále nasbírat. Za kilogram jahod zaplatíte 60 korun. Otevřeno mají každý den včetně víkendů od 8:00 do 20:00. Začátek samosběru je nejpozději do 18:00. Kbelík na jahody tam dostanete zdarma nebo je možné si pořídit košík za 10 korun.


www.schwenk-jahody.cz


Středočeský kraj

Farma Vraňany

Pokud si chcete natrhat čerstvé nakládačky, tak cesta do Vraňan bude to pravé. Termín samosběru však bude farma ještě upřesňovat. Samosběry probíhají od 7:00 do 18:00 a za kilo okurek zaplatíte 20 korun.


www.farmavranany.cz

Související obsah


Berry servis, s.r.o.

Maliny a ostružiny si můžete nasbírat na farmě v Břežanech. Samosběry by měly začít na konci července. Navíc se zájemci nemusí dopředu objednávat. Přesný termín i cenu, za kterou ovoce pořídíte, však firma ještě upřesnění.


www.berryservis.cz


Farma Dryák

Samosběr višní se na farmě ve Slaném uskuteční 24. července. Za kilo ovoce dají zájemci okolo 20 korun. Přesný čas, kdy mohou lidé přijet sbírat, ještě farma upřesní na svém facebooku.


www.farmadryak.cz

Další samosběry v jednotlivých krajích naleznete na následující stránce.

Jihočeský kraj


Borůvkový ráj

Přestože si v Borůvkovém ráji, který sídlí v Mostech u Kunžaku na Jindřichohradecku, borůvky sami nenasbíráte, můžete si je alespoň koupit. Prodej bude zahájen na konci července. Kilogram natrhaných borůvek vyjde zhruba na 200 korun.

Ceník však bude ještě upřesněný. Zároveň je také vhodné dopředu zavolat a zjistit, zda je ovoce dostatek.


www.boruvkovyraj.cz


Ovocnářství Steinocher


Natrhat třesně si můžete přijet do Třebanic na Prachaticku. Samosběr je však možný pouze po předchozí domluvě. Dostupná je odrůda Kordie. Za kilo plodů zaplatíte 50 korun. Více informací naleznete na facebooku.

Související obsah


Plzeňský kraj


Jahodárna Vránov u Staňkova

Naposledy v letošním roce si lidé mohou nasbírat jahody na farmě u obce Vránov na Domažlicku. Cena samosběru je stejná jako loni. Zájemci dají za kilo jahod 60 korun. Další informace se dozvíte zde.


Karlovarský kraj


Jahody Funck

Samosběr jahod probíhá v pátek do 18:00 v sobotu 17. července od 8:00 do 16:00 na poli v Nedbanicích u cyklostezky za restaurací u Zlaté podkovy. Cena za kilo ovoce je 65 korun. Poté sezónu samosběru jahod ukončí.


www.jahodyodrava.cz


Ústecký kraj


Žatecká farma

Na farmě mezi Žatcem a Radíčevsí se aktuálně pořádají samosběry hrášku a česneku. Zeleninu si lidé mohou přijít natrhat každý den od 8:00 do 18:00. Cena hrášku je 50 korun za kilo, kilo česneku pořídíte za 100 korun.


www.zateckafarma.cz


Liberecký kraj


V současné době v kraji žádný samosběr neprobíhá.

Další samosběry v jednotlivých krajích naleznete na následující stránce.


Královéhradecký kraj


Odbytové družstvo ovoce Český ráj

Do vlastní nádoby si od pondělí 19. července můžete přijít nasbírat třesně v sadu Podkost v Libošovicích na Jičínsku. Zastavit se můžete kdykoli od 9:00 do 17:00. Za kilo třesní zaplatíte 60 korun. Další informace se dozvíte zde.


Pardubický kraj


Farma Drahoš

Vyrazit na farmu v Dolním Újezdě na Svitavsku můžete na samosběr česneku. Termínů je hned několik, dorazit můžete v pátek, sobotu, pondělí nebo i ve středu. Česneku tam mají dostatek, sběr však probíhá pouze za příznivého počasí. Cena za kilo česneku s natí je 90 korun. Pokud nať nechcete, zaplatíte o 60 korun více.


www.farmadrahos.cz

Související obsah

Statek Malejov

V letošním roce proběhne na statku v Zámrsku na Orlickoústecku samosběr nakládaček. Je však potřeba se dopředu objednat a vědět, kolik si jich chcete natrhat. Za okurky, které si sami natrháte, zaplatíte 15 korun za kilogram.


www.statek-malejov.cz


Vysočina


Zahradnictví Samšín

Už příští týden by mohl odstartovat samosběr na Borůvkové farmě Samšín na Pelhřimovsku. Borůvky tam totiž začaly dozrávat. Při samosběru lidé zaplatí za kilo bobulek 140 korun. Je však potřeba zavolat a ověřit si, zda jsou termíny volné. Zájemci, kteří budou chtít už natrhané plody, zaplatí od 180 do 200 korun podle množství.


www.zahradnictvi-samsin.cz


Jihomoravský kraj


Jahodárna Brno – Podolí

Samosběry jahod probíhají stále v Brně. Kdy se přesně budou konat v příštím týdnu, však bude ještě upřesněno. Platba je možná pouze v hotovosti a cena za kilo je 69 korun.


www.jahodarny.cz

Související obsah

Sady Machů

Pokud si chcete natrhat čerstvé meruňky, vyrazte do sadu na Znojemsku. Je však potřeba se dopředu objednat. O ovoce je totiž enormní zájem. Může se proto stát, že sad už nebude přijímat na blízké termíny nové objednávky. Samosběr vychází na 20 korun na kilo.


www.sadymachu.cz

Další samosběry v jednotlivých krajích naleznete na následující stránce.


Olomoucký kraj


Jahodárna Prostějov - Určická

Poslední samosběr jahod proběhne v Určické v sobotu 17. července od 8:00 do 18:00. Nasbírat si můžete superpozdní odrůdu. Cena za kilo ovoce je 65 korun a platit je možné pouze v hotovosti.


www.jahodarny.cz


Solagro s. r. o.

Od 14. července je možné si každý den od 9:00 do 19:00 natrhat čerstvé meruňky v Skrbni na Olomoucku. Kilo plodů vyjde na 45 korun.


www.jahodyolomouc.cz


Samosběr zeleniny Vojnice

Na farmě Ladislava Kašpara ve Vojnici na Olomoucku si můžete vybrat hned z několika druhů zeleniny. Letos podnik sezónu zahájí okolo 25. srpna. Cena bude ještě v průběhu měsíce upřesněna.

"Letos jsme zaseli navíc oproti loňsku cukety, salátové okurky, rajčata, lilek a melouny. Jinak bude sortiment zeleniny stejný jako loni, budeme mít mrkev, petržel, několik druhů cibule, červené řepy, mnoho odrůd dýní a samozřejmě zelí bílé, červené a jako novinku i zelí špičaté (lahůdkové),“ láká farma na facebooku.

www.samosberzeleninyolomoucvojnice.cz

Související obsah


Moravskoslezský kraj

Farma Lička

Rodinná farma v Sedlnicích na Novojičínsku umožňuje samosběr ovoce i zeleniny. V sobotu je možné přijít si nasbírat třešně, angrešt, kedlubny, zelí, kapustu, červenou řepu, mangold, cukety, cibuli. Další informace se dozvíte na webu.


www.farmalicka.cz


Slezská farma

Červený rybíz je možné si nasbírat na farmě v Českém Těšíně. Kilo malých bobulek stojí 35 korun. Je možné se objednat ještě na páteční samosběr, který proběhne od 16:00 do 19:00.


www.slezskafarma.cz

Další samosběry naleznete na následující stránce.


Zlínský kraj

Borůvková farma Postoupky

Natrhat si sladké bobulky už můžete na farmě u Kroměříže. Samosběr však nebývá každý den, je potřeba zavolat a objednat se dopředu. Cena za kilo je 180 korun, pokud chcete přijít k lahodnému ovoci bez práce, je možné si koupit už natrhané plody. V tomto případě kilo borůvek vyjde na 200 korun.


www.farmaboruvka.cz


Borůvková farma Provodov

Samosběr borůvek zatím neprobíhá ani na této farmě na Zlínsku. Majitelé však slibují, že budou o jeho zahájení včas informovat. Zájemci si však už od 12. července mohou zralé bobulky koupit. Kilo borůvek pořídíte za 200 korun.


www.farmaboruvky.cz

Související obsah


Jahodárna Vaklima – Holešov

V pátek probíhá samosběr jahod od 15:00 do 18:00. Je nutné se však předem telefonicky objednat. Aktuální cena je 55 až 65 korun za kilogram.


www.jahodyzholesova.cz

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz