Domácí

Motorkář při předjíždění zavadil o auto! Záchranáři už mu nedokázali pomoci

Motorkář při předjíždění zavadil o auto! Záchranáři už mu nedokázali pomoci
Zdroj: HZS Zlínského kraje

Tragicky skončila v sobotu dopoledne nehoda v obci Halenkov na Vsetínsku, kde motorkář při předjíždění narazil do osobního auta. Náraz ho odhodil do příkopu v protisměru. I přes veškerou snahu záchranářů na místě zemřel. Policisté, záchranáři a hasiči zasahovali ve Zlínském kraji u vážné nehody také brzy ráno.

Tragická nehoda v obci Halenkov na Vsetínsku se stala v sobotu kolem desáté hodiny. Ke srážce motocyklu a osobního auta vyjely všechny složky Integrovaného záchranného systému ČR (IZS).

"Šedesátiletá řidička osobního vozidla Fiat Sedici jela po hlavní komunikaci ve směru od centra obce Halenkov k místní části Dinotice, za ní jel na motocyklu značky Kawasaki osmačtyřicetiletý motocyklista. Při předjíždění narazil do levé zadní části jejího vozidla, přičemž ho náraz odhodil do příkopu v protisměru," uvedla mluvčí policie Monika Kozumplíková.

Motorkář byl velmi vážné zraněn, na pomoc mu okamžitě přispěchali svědci, v oživování pokračovali také záchranáři. Na pomoc byl vyslán i vrtulník záchranářů, na základnu se ale vrátil prázdný. Motocyklista bohužel svým zraněním i přes veškerou snahu všech přítomných zemřel na místě.

"Motocykl, na kterém jel, neměl registrační značky. Způsobená škoda na dopravních prostředcích je předběžně vyčíslena na čtyřicet tisíc korun. Dopravní policisté i kriminalisté prověřují veškeré okolnosti, které s touto tragickou nehodou souvisí," doplnila Kozumplíková.

Už brzy ráno vyjížděly ve Zlínském kraji složky IZS k vážné nehodě v obci Kelč, tísňová linka přijala ve 4:14 minut hlášení o autě, které skončilo na střeše v potoce.

"Po příjezdu a provedení průzkumu byla velitelem zásahu událost dle popisu potvrzena. Na místě se nacházely dvě zraněné osoby, které si do své péče převzala zdravotnická záchranná služba, a po prvotním ošetření je transportovala do nemocnice," popsal okolnosti nehody mluvčí hasičů Pavel Řezníček.

Související obsah

Z auta do potoka unikaly provozní kapaliny, hasiči okamžitě povolali technický automobil ze Vsetína a na řeku nainstalovali norné stěny, aby následně mohli únik zlikvidovat.

Poté byl povolán vyprošťovací speciál z Otrokovic, který auto z potoka během chvíle vytáhl. "Po provedení úklidu a obnovení plynulého provozu byl zásah v 6:39 hodin na místě ukončen," doplnil Řezníček. Náročný zásah tak zabral necelé dvě a půl hodiny.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz