Zahraničí

Lesní požáry v Chorvatsku! Plameny za sebou zanechaly zkázu na dvou ostrovech

Lesní požáry v Chorvatsku! Plameny za sebou zanechaly zkázu na dvou ostrovech
Zdroj: hvz.gov.hr

V noci z pátku na sobotu vyjeli chorvatští hasiči do boje s rozsáhlým lesním požárem na chorvatském ostrově Lavdara. Plameny se dostaly do blízkosti domů, úřady proto musely asi 50 lidí evakuovat. Další lesní požár se pak rozšířil na ostrově Brač.

Na sociálních sítích se šíří děsivé záběry z rozsáhlého lesního požáru, který vypukl na chorvatském ostrově Lavdara. Hasiči přijali oznámení o požáru v pátek ve 22:59. Na pomoc okamžitě vyrazilo několik lodí.

Vzhledem k rychlému šíření požáru bylo rozhodnuto o evakuaci místních a turistů, celkem šlo asi o 50 lidí, kteří byli převezeni na nedaleký ostrov.

V sobotu brzy ráno byla na místo vyslána také dvě hasičská letadla, ta ale byla po hodině přesměrována k dalšímu požáru. Podle portálu dnevnik.hr byl požár již v sobotu pod kontrolou.

Lesní požár na ostrově Lavdara:

V pátek ve 21:00 vyjeli hasiči také k požáru mezi zátokami Krušica a Blaca na jižní straně ostrova Brač. Právě k tomuto požáru byla v sobotu ráno přesměrována hasičská letadla, na hašení požáru se podílelo 60 hasičů s 15 hasičskými vozy.

Lesní požár na ostrově Brač:

Prozatím je spálená plocha kolem 120 hektarů, většinou se jednalo o trávu, nízkou vegetaci a borový les. K transportu hasičů na ostrov byla použita policejní loď. Boj s ohněm komplikoval velmi špatně přístupný terén.

Hasičům se již v pátek podařilo uhasit lesní požár u obce Marina, shořelo kolem pěti hektarů borového lesa a nízké vegetace. Další lesní požár řádil severně od obce Vrana. Na místě zasahovalo 11 hasičských vozů a dvě letadla, i tento požár již hasiči prohlásili za uhašený.

Hasičská letadla při zásahu na ostrově Lavdara:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz