Zahraničí

Lesní požáry v Chorvatsku! Plameny za sebou zanechaly zkázu na dvou ostrovech

Lesní požáry v Chorvatsku! Plameny za sebou zanechaly zkázu na dvou ostrovech

V noci z pátku na sobotu vyjeli chorvatští hasiči do boje s rozsáhlým lesním požárem na chorvatském ostrově Lavdara. Plameny se dostaly do blízkosti domů, úřady proto musely asi 50 lidí evakuovat. Další lesní požár se pak rozšířil na ostrově Brač.

Na sociálních sítích se šíří děsivé záběry z rozsáhlého lesního požáru, který vypukl na chorvatském ostrově Lavdara. Hasiči přijali oznámení o požáru v pátek ve 22:59. Na pomoc okamžitě vyrazilo několik lodí.

Vzhledem k rychlému šíření požáru bylo rozhodnuto o evakuaci místních a turistů, celkem šlo asi o 50 lidí, kteří byli převezeni na nedaleký ostrov.

V sobotu brzy ráno byla na místo vyslána také dvě hasičská letadla, ta ale byla po hodině přesměrována k dalšímu požáru. Podle portálu dnevnik.hr byl požár již v sobotu pod kontrolou.

Lesní požár na ostrově Lavdara:

V pátek ve 21:00 vyjeli hasiči také k požáru mezi zátokami Krušica a Blaca na jižní straně ostrova Brač. Právě k tomuto požáru byla v sobotu ráno přesměrována hasičská letadla, na hašení požáru se podílelo 60 hasičů s 15 hasičskými vozy.

Lesní požár na ostrově Brač:

Prozatím je spálená plocha kolem 120 hektarů, většinou se jednalo o trávu, nízkou vegetaci a borový les. K transportu hasičů na ostrov byla použita policejní loď. Boj s ohněm komplikoval velmi špatně přístupný terén.

Hasičům se již v pátek podařilo uhasit lesní požár u obce Marina, shořelo kolem pěti hektarů borového lesa a nízké vegetace. Další lesní požár řádil severně od obce Vrana. Na místě zasahovalo 11 hasičských vozů a dvě letadla, i tento požár již hasiči prohlásili za uhašený.

Hasičská letadla při zásahu na ostrově Lavdara:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Francie kvůli ponorkám povolává velvyslance z Austrálie a USA

Francie poprvé v historii povolala své velvyslance v Austrálii a Spojených státech ke konzultacím do Paříže. Díky novému bezpečnostnímu partnerství těchto velmocí a Velké Británie v Indo-Pacifiku, které má být protiváhou čínským mocenským ambicím, přišla Francie o mnohamiliardovou zakázku na dodávku konvenčních ponorek pro Austrálii. Ta místo nich hodlá koupit od USA ponorky s jaderným pohonem.

Krátká zpráva

Američané se omluvili za chybný útok v Kábulu, dron zabil sedm dětí

Americké ministerstvo obrany přiznalo, že srpnový útok rakety vypálené z dronu na auto u kábulského letiště byl chybou. Zahynulo při něm deset civilistů včetně sedmi dětí. Žádná z obětí nepatřila k Islámskému státu, který se přihlásil k smrtícímu atentátu u letiště o několik dní dříve, a ve voze nebyly žádné výbušniny. Oficiální verze dosud tvrdila opak.

Píše se na Deník.cz