Domácí

U Frýdku-Místku lehl popelem seník, oheň ohrožoval i kravín, zemřelo tele

Deset jednotek hasičů likvidovalo v neděli ráno rozsáhlý požár seníku v Čeladné poblíž Frýdku-Místku. Kvůli velikosti zásahu byl dokonce vyhlášený druhý stupeň poplachu. Plameny mají i jednu oběť - zabily tele.

"Událost byla na tísňovou linku ohlášena sedm minut po půl šesté ráno. Na místo byli vysláni profesionální hasiči ze stanic ve Frýdku-Místku a Nošovicích, spolu s nimi postupně dobrovolné jednotky z Čeladné, Ostravice, Frýdlantu nad Ostravicí, Kunčic pod Ondřejníkem, Frenštátu pod Radhoštěm, Lhotky, Pstruží a Brušperku," vypočítal mluvčí hasičů Jakub Kozák.

Seník o rozměrech 35 na 35 metrů byl ve chvíli, kdy k němu hasiči dojeli, celý v plamenech. Proto bylo jejich prvořadým úkolem ochránit před ničivým živlem blízký kravín, v němž je asi sto kusů dobytka. "Nepřežilo však jedno z telat, které bylo umístěno v samostatném kotci mimo kravín," řekl Kozák.

Související obsah

"Zásah komplikovala ocelová konstrukce střechy, která byla žárem značně narušená a hasiči tak po dlouhou dobu nemohli bezpečně vstoupit do objektu a seno rozhrabat. Na místo byl povolán statik, práce uvnitř budou probíhat až po jeho souhlasu," informoval dále mluvčí hasičů.

K hašení i ochlazování využili hasiči hned několik vodních proudů, vodu přivážely kyvadlově cisterny z nedalekého potoka. Příčina požáru se vyšetřuje, škodu vyšetřovatel předběžně odhadl na 900 tisíc korun.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz