Domácí

Delta je tady, oznámil Babiš. Máme tu nové Techtle Mechtle, upozornil

Premiér Andrej Babiš ve svém pravidelném nedělním pořadu Čau lidi upozornil, že v Česku je mutace delta, která se šíří hlavně u mladé generace. Zároveň zkritizoval pražský klub v Kotvě, kde se nyní nakazilo 34 lidí. Podle premiéra ignoruje veškerá vládní opatření.

Premiér Andrej Babiš upozornil na nové ohnisko nákazy koronaviru v Praze. Tím má být  klub v historickém centru metropole na Náměstí republiky.

"Delta je tady. Minulý rok jsme měli Techtle Mechtle. Tento rok máme klub v Kotvě, kde je skutečně velký problém. Teď se tam nakazilo asi 34 mladých lidí,“ oznámil v nedělním pořadu Čau lidi premiér Andrej Babiš. Zároveň zdůraznil, že právě mutace delta se šíří hlavně u mladé generace.

"Klub vůbec nedodržuje podmínky. Normálně se tam tancuje. Když přijde kontrola, tak to ignorují, což je špatně,“ kritizoval.

Související obsah

Premiér se ale jinak ve svém pořadu zaměřil spíše na důležitost vakcinace. Uvedl, že v pondělí otevře nové očkovací centrum bez registrace na pražském Smíchově. Ve středu pak v Ostravě a v Brně. Očkování bez registrace mělo využít už šest tisíc lidí. "Pokud nechcete čekat ve frontách, nadále je k dispozici síť očkovacích center," upozornil Babiš.

Podle premiéra je nyní prioritou očkování dětí proti covidu-19. Registrováno jich je už téměř 80 tisíc. Předseda vlády dále sdělil, že 33 procent dotázaných lidí v očkovacím centru Chodov uvedlo, že si nechali dát vakcínu kvůli ochraně svého zdraví, 26 procent chtělo cestovat a 20 procent toužilo po svobodě a ukončení "opruzu s testováním".

Související obsah

Babiš také upozornil na novinku, kterou lidé najdou na portálu www.ockoreport.uzis.cz. Zájemci o vakcinaci se tam mimo jiné dozvědí, jak posunout termín druhé dávky vakcíny. "V příštím týdnu bude na webu přidaná informace o všech volných termínech druhých dávek. Občan si termín předem vybere a bude moci rovnou na lince 1221 sdělit, o které datum má zájem,“ oznámil Babiš.

Připomeňte si, co se loni dělo v klubu Techtle Mechtle a proč se nákaza začala rychle šířit:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz