Domácí

Bitka v Sokolově! Tamní obyvatelé se porvali s vodáky, zraněno bylo 13 lidí

Bitka v Sokolově! Tamní obyvatelé se porvali s vodáky, zraněno bylo 13 lidí
Zdroj: Profimedia

Nedaleko vlakového nádraží v Sokolově se porvali tamní obyvatelé s vodáky. Zraněno bylo 13 lidí, nejvážněji dopadla 52letá žena, která skončila se zlomenou rukou. Policie o případu informovala v neděli a prosí o pomoc veřejnost.

Vodáci a skupina lidí ze Sokolova se v pátek odpoledne porvali u tamního vlakového nádraží. Oddělit je musela až policie. Podle webu Romea.cz se v případě obyvatel jednalo o sokolovské Romy.

"První policejní hlídky na místo dorazily během necelých čtyř minut od oznámení potyčky. U skupinky místních obyvatel došlo ke zranění zhruba desítky osob. Na straně vodáků došlo ke zranění u tří osob," uvedl mluvčí policie Jakub Kopřiva.

Související obsah

Při potyčce se zranilo 13 lidí, nikdo z nich ale neskončil v nemocnici. Nejvážnějším zraněním byla podle policie zlomená ruka u 52leté ženy ze Sokolova. Policie popřela, že by mezi zraněnými byl nezletilý. Právě napadení dítěte zmiňovali sokolovští Romové jako jeden z důvodů potyčky.

"Nyní se intenzivně snažíme prostřednictvím výslechů svědků a vyhodnocením všech nám dosud známých kamerových záznamů identifikovat konkrétního pachatele konkrétního protiprávního jednání. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu výtržnictví," uvedl Kopřiva.

V současné době má policie k dispozici řadu videí natočených v době incidentu, která byla zveřejněna na sociálních sítích. Dále vyhodnocuje záznamy z městského kamerového systému.

Policie se prý zastávala útočících vodáků

Objevila se také kritika, že policie se spíše snažila ochránit vodáky než Romy. Policie se tímto podezřením také zabývá. "Jednotlivá videa jsou mimo jiné i předmětem šetření Odboru vnitřní kontroly Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje za účelem zjištění, zda nedošlo k jakémukoliv nesprávnému služebnímu postupu ze strany některého ze zakročujících policistů," uvedl mluvčí policie.

"Za Krajské ředitelství mohu garantovat, že případu se velmi intenzivně věnujeme a vyvíjíme maximální úsilí k tomu, abychom ustanovili osoby, které fyzicky napadly sokolovské občany. Zároveň se velmi důsledně zabýváme obsahy jednotlivých videí a pokud z nich vzejde najevo, že by některý z policistů porušil interní předpisy, budeme to rovněž velmi důsledně řešit,“ uvedl ředitel Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje Petr Macháček.

Související obsah

Policie o pomoc žádá i lidi, kteří v inkriminovanou dobu místem procházeli či projížděli, a incident si natočili na mobilní telefon či ho mohla zaznamenat palubní kamera v jejich vozidle.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz