Počasí

Dovolená v Česku: Podívejte se, jaké počasí vás čeká v Beskydech či na Šumavě

Kvůli často se měnícím pravidlům pro cestování do ciziny se řada Čechů rozhodla i letošní dovolenou strávit v tuzemsku. Hoteliéři a provozovatelé kempů na oblíbených turistických místech hlásí, že mají ještě volné kapacity. Ale pozor, na dovolenou bude lepší si přibalit deštníky a pláštěnky.

Místo nejisté cesty do zahraničí, pobyt v kempu, chatce nebo hotelu v Česku. Pro tuto variantu se rozhodly i letos tisíce Čechů. "Radši tady, zahraničí nás nějak neláká," prozradili lidé v anketě TV Nova.

S počasím to ale může být všelijaké. Například v Českém ráji by mělo být velmi proměnlivé. Jasnou oblohu bude střídat zataženo s deštěm nebo přeháňkami a místy by se mohly vyskytnout také bouřky. Nejvíce sluníčka by si lidé měli užít ve středu odpoledne a ve čtvrtek.

Pokud byste si rádi během prázdnin vyšli na Sněžku, hoteliéři ještě hlásí volno. "Ve Špindlerově Mlýně teďka bych řekl, že obsazenost hotelů a penzionů je okolo 80 %," uvedl majitel hotelu Martin Nejezchleba.

Jenže déšť a přeháňky se nevyhnou ani nejvyššímu českému pohoří. "V Krkonoších zpočátku proměnlivá, převážně velká oblačnost, s občasným deštěm nebo přeháňkami, místy i s bouřkami. Postupně bude docházet k ubývání oblačnosti i ustávání srážek," předpovídá meteoroložka Dagmar Honsová. 

Související obsah

Na jihu Česka to nebude o moc lepší. I přes to, že by měly v příštích dnech na Šumavu dorazit bouřky a přeháňky, turisty to rozhodně neodradí. "Já už mám nachystaný deštník," svěřil se jeden z nich.  

I v Beskydech meteorologové očekávají velkou oblačnost s deštěm i bouřkami. "Teplota v 1000 metrech se zpočátku týdne bude pohybovat kolem 21 stupňů, od čtvrtka se bude ochlazovat a o víkendu to budou teploty kolem 16 stupňů," řekla Honsová.

Ať už zkrátka vyrazíte kamkoliv, počasí bude velmi proměnlivé. Pláštěnky by tak měly být výbavou každého turisty.

Na předpověď počasí po zbytek prázdnin se podívejte ZDE:

Anna Bábovská, sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Počasí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz