Domácí

TV Nova zahajuje speciální volební vysílání. Diváky čeká nabitý program

Televize Nova v pondělí oficiálně vstupuje do předvolebního období a zahajuje volební vysílání, které vyvrcholí volbami do Poslanecké sněmovny 8. a 9. října. Jeho součástí budou reportáže, rozhovory, dvě hlavní předvolební debaty a samozřejmě i speciální vysílání při sčítání výsledků. Volební speciál vám přineseme i na webu TN.cz.

"Volby jsou letos na Nově." Takové je motto, pod kterým bude televize Nova letos vysílat volby do Poslanecké sněmovny. Volby, které rozhodnou o premiérovi země na další čtyři roky.

"K předvolebnímu vysílání přistupujeme s velkou vážností. Chystali jsme se na to několik dlouhých měsíců a chceme dbát hlavně na to, aby bylo naše předvolební zpravodajství vyvážené a všichni důležití hráči na české politické scéně dostali ve vysílání adekvátní prostor," prozradil ředitel zpravodajství TV Nova Kamil Houska.

I proto platí specifická pravidla. Třeba o tom, jak bude zpravodajství přistupovat k jednotlivým koalicím, které sdružují více stran.

Související obsah

"Abychom nikoho nezvýhodňovali, nebo naopak někoho nepoškozovali, tak k volebním koalicím budeme pokaždé přistupovat jako k jednomu subjektu, za který vždy bude mluvit jenom jeden politik," vysvětluje Houska. 

Pravidla jsou daná. Jaké vysílání ale čeká na diváky? Už teď je jasné, že bude nejkomplexnější v historii. "Na webu TN.cz ve vysílání TN LIVE nabídneme bilanční rozhovory s předsedy stran, které se dostaly do Sněmovny v roce 2017, v Televizních novinách budeme detailně probírat nejpalčivější problémy země. Připravíme i speciální ranní vysílání," nastínil šéfredaktor zpravodajství Michal Kratochvíl.

"Celé naše předvolební vysílání vyvrcholí dvěma politickými debatami, které v předvečer voleb budeme vysílat na hlavním kanále TV Nova. O účastnících této debaty rozhodnou průzkumy veřejného mínění," řekl Houska.

Související obsah

Dvě televizní debaty budou poslední před samotným hlasováním. V den voleb, v pátek, pak ráno místo Snídaně s Novou dostanou prostor všechny kandidující subjekty, které v předvolebních průzkumech vybraných agentur od 1. srpna do 3. října alespoň jednou přesáhly ve volebním modelu tři procenta.

Televize Nova se volbám bude samozřejmě věnovat i po uzavření volebních místností. "Ve 13:00 začne kontinuální vysílání, ve kterém nabídneme komplexní volební výsledky. A to nejen ze studia, ale pomocí virtuální technologie i z několika míst v Praze. Využívat budeme nejmodernější digitální technologii," prozradil Kratochvíl. 

Díky ní tak TV Nova nabídne výsledky v poutavé podobě a do nejmenšího detailu. O komentáře se postarají exkluzivní hosté, včetně bývalých premiérů země.

Související obsah

"Jména teď ještě neprozradím, ale jsou to lidé, kteří psali zásadní kapitoly historie naší země. Nebude to ale jen o nich. Další zvučná jména nabídnou analýzy, komentáře i odhad politické budoucnosti," navnadil diváky moderátor TV Nova Rey Koranteng. 

Vysílat se nebude jen v televizi. Svůj vlastní program připravuje i TN LIVE na TN.cz. Využije například i studia v několika volebních štábech. Volby jsou zkrátka letos na Nově.

Michal Kratochvíl, sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz