Počasí

VÝSTRAHA: V části Česka udeří bouřky, hrozí krupobití i přívalový dešť

Meteorologové vydali výstrahu před bouřkami. V některých částech Jihočeského a Plzeňského kraje se v noci na pondělí objevily velmi silné bouřky s větrem o rychlosti až 90 kilometrů za hodinu. Bouřky menší intenzity se pak mají objevit i v pondělí.

Velmi silné bouřky zasáhly jih Česka. "Z bavorské strany Šumavy postupuje do Čech pás intenzivních bouřek doprovázených lokálně většími kroupami a nárazy větru kolem 25 metrů za vteřinu (kolem 90 kilometrů za hodinu). Během svého postupu do vnitrozemí Čech budou projevy bouřek slábnout," uvedli meteorologové.

"Včerejší bouřky znamenaly pro jihočeské hasiče 40 výjezdů, všechny k popadaným stromům. Nejvíce zásahů měli na Strakonicku a Českobudějovicku," uvedl v pondělí krajský mluvčí hasičů Vratislav Malý. Kvůli popadaným stromům poblíž obce Skály u Protivína podle něj došlo po půlnoci zhruba na dvě hodiny k přerušení provozu na železnici.

Bouřky kolem deváté hodiny večer dorazily do Českých Budějovic:


 

Další výstraha před bouřkami platila od nedělní 19. hodiny do pondělní jedné hodiny ráno. Týkala se částí Jihočeského a Plzeňského kraje. Meteorologové varovali před silnými bouřkmi doprovázenými větrem s nárazy o síle kolem 70 km/h a kroupami.

Výstraha před bouřemi pro druhou část noci na pondělí:

Zdroj: ČHMÚ

"Lokálně se očekává přívalový déšť s ojedinělým rozvodněním malých toků, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů apod. Nárazy větru mohou lámat větve stromů. Nebezpečí mohou představovat také kroupy a blesky," napsali meteorologové k výstraze, která má žlutý, tedy nízký stupeň nebezpečí.

Související obsah

Před dalšími bouřkami varují meteorologové také v pondělí odpoledne a večer. Výstraha je platná od 15 hodin do půlnoci a platí pro Vysočinu, Jihomoravský, Olomoucký, Zlínský a Moravskoslezský kraj.

Výstraha před počasím na východě Česka:

Zdroj: ČHMÚ

V tomto případě upozorňují meteorologové i na přívalové srážky, kdy místy může spadnout až 30 mm.

Červenec byl podle meteorologů nejteplejší měsíc, více v reportáži:

TN LIVE
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Počasí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz