SuperStar

Perský princ Ali Amiri se změnil k nepoznání! Podívejte se, co dnes dělá

Jednou z nejvýraznějších tváří druhé řady pěvecké soutěže Česko hledá SuperStar byl student medicíny původem z Íránu Ali Amiri. Ve finále se umístil na pátém místě. Amiri vydal album, vystupoval v muzikálech, v epizodních rolích se objevil i v televizních seriálech, ale především udělal úspěšnou kariéru v medicíně.

Už za týden odstartuje na obrazovkách TV Nova další řada pěvecké soutěže Česko Slovenská SuperStar. V roce 2005 diváky zaujal i mladý student medicíny Ali Amiri. Ten se zúčastnil druhé řady soutěže, která se ještě jmenovala Česko hledá SuperStar. Amiri došel do finále, kde skončil na páté příčce.

Jako drtivá většina účastníků druhé řady i Amiri vydal krátce po konci soutěže album. Jeho se jmenuje A Piece Of My Heart. Je na něm 11 anglických písní a jedna česká, která se jmenuje Nejsi má.

Amiri také vystupoval v muzikálech. V Angelice dostal roli perského prince, což je příhodné, protože Ali pochází z Íránu a "Perský princ" byla právě jeho přezdívka v SuperStar. Amiri hrál také v muzikálu Mona Lisa. Příležitostně také vystupoval s kapelou v klubech.

 

Související obsah

Hlavně se ale soustředil na to, kvůli čemu do Česka přišel – na medicínu. V roce 2006 dokončil studium na Univerzitě Karlově. Jako svoji specializaci si vybral dermatovenerologii a v roce 2012 složil v tomto oboru atestaci.

Působil v Íránu a v Dubaji, pak se ale vrátil do Česka a založil soukromou kliniku v Praze, která se věnuje plastické chirurgii, stomatologii a dermatologii. Po návratu do Česka se také vrátil ke zpívání v muzikálech.

Proměna Aliho Amiriho:

Zdroj: Profimedia

Alimu se daří i v soukromém životě! Našel si partnerku, s níž vychovává společně jejího syna z předchozího vztahu. Spolu měli i svatbu, ale protože byla v Turecku, není v Česku sňatek platný. Letos navíc pár přivítal i společného potomka!
"Jmenuje se Lily a je jí pár týdnů. Potkalo mě to v mých 41 letech a je to pro mne jako znovuzrození," řekl Amiri pro deník Blesk.

Ali se objevil i na televizních obrazovkách. Pacienta si zahrál v seriálu z prostředí, které mu je velmi blízké, v Ordinaci v Růžové zahradě. Objevil se také ve Specialistech. Jeho roli si můžete připomenout ve videu pod titulkem článku.


TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu SuperStar

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Krátká zpráva

Zemřel Collin Powell, první Afroameričan v čele ministerstva zahraničí USA

Ve věku 84 zemřel Collin Powell. Byl americkým vojenským vůdcem, poradcem pro národní bezpečnost a v letech 2001 až 2005 ministrem zahraničí USA. Zároveň byl také prvním Afroameričanem v této pozici. Jeho smrt oznámila rodina na Facebooku, zemřel v důsledku komplikací způsobených covidem-19.

Píše se na Deník.cz