Zajímavosti

Špatně načepované pivo můžete vrátit. Sládek poradil, co si pohlídat

Spousta Čechů se považuje za odborníky na pivo. Ne všude vám ale nápoj s bílou pěnou načepují správně. Kvalitu piva přitom nepoznáte jen podle chuti, ale i očima. Zkušený sládek poradil, jak to "správné" pivo poznat. A to špatné by se lidé neměli bát u hospodského reklamovat.

Aby pivo z orosené sklenice chutnalo tak, jak má, nezáleží jen na samotném výčepním či hospodském, jeho cesta začíná už mnohem dřív - ve skladu.

"Pivo nemá rádo teplotní šoky, proto by měl být sklad čistý, suchý, větratelný a celoročně temperovaný. Ideálně v rozmezí pěti až deseti stupňů Celsia," řekl portálu tvnoviny.sk sládek Ján Píry.

Z přivezených sudů se pak chmelový nápoj potrubím dostává až do výčepních kohoutů. Posledním povrchem, s nímž tekutina přichází do styku, je pivní sklenice. I ta je důležitá a musí být podle odborníka dokonale čistá.

A pokud vám na stole přistane pivo, které má na stěnách sklenice bublinky, stala se někde chyba. Můžete ho zkusit reklamovat a doufat, že vám ho obsluha vymění.

Související obsah

"Ideální je pivo načepovat na jeden zátah. Na začátek jde pěna, pod ni samotné pivo jako tekutina, protože pěna pivo chrání před vzdušným kyslíkem, který je nepřítelem jeho kvality," poučil sládek.

A vzápětí dodal, že správně načepované pivo se pozná i tak, že kroužkuje. "Takže při upíjení, pokud je dokonale čistá sklenice a krásná, smetanová pěna, zůstane na skle stopa. Je to vlastně taková řeč piva," uzavřel přednášku slovenský sládek.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz