Volby do Poslanecké sněmovny 2021

Volby by vyhrálo hnutí ANO, do Sněmovny by se nedostala ČSSD

Volby by vyhrálo hnutí ANO, do Sněmovny by se nedostala ČSSD
Zdroj: Profimedia

Hnutí ANO si podle nového průzkumu agentury Median drží první místo. Druhou příčku obsadila koalice SPOLU, v závěsu za ní se na třetím místě umístila koalice PIRSTAN. Hnutí SPD pak předběhlo komunisty i sociální demokraty. ČSSD by se do Sněmovny nedostala.

S náskokem 6 procentních bodů v aktuálním volebním průzkumu agentury Median za srpen hnutí ANO obhájilo pozici lídra. S rovnými 27 procenty tak vede jak před koalicí SPOLU, která má 21 procent, tak i před koalicí PIRSTAN. Ta obsadila třetí místo s 20,5 procenty.

"Podpora hnutí ANO je nejsilnější mezi lidmi se SŠ vzděláním bez maturity a nižším, také mezi lidmi nad 55 let. ANO má nadpoloviční většinu příznivců ve věkové skupině 55 a více let. Podpora je vyšší u žen," uvádí agentura.

Zdroj: Median

Oproti červenci si hnutí ANO přilepšilo o 1 procentní bod. V porovnání s předchozími měsíci opět posiluje i hnutí SPD, které se s 9 procenty umístilo jak před komunisty s 6 procenty, tak i před sociálními demokraty s 4,5 procenty. Na křesla ve Sněmovně by tak ČSSD těsně nedosáhla.

Související obsah

​Naopak hnutí Přísaha, které se v červenci dostalo před KSČM i ČSSD, si pohoršilo. Srpnový model zaznamenal pokles o 2,5 procentního bodu na 4 procenta.

Podobně je na tom koalice Trikolóry, Svobodných a Soukromníků, která by získala 3 procenta hlasů. Nic se nezměnilo ani pro Zelené, kteří si drží 2,5 procenta.

K volbám je pevně rozhodnuto jít 51,5 procent lidí, což je oproti červenci mírný pokles. Spíše rozhodnuto jít volit je 14,5 % respondentů. Méně než třetina lidí k volbám jít chce, zatím ale pořád váhá, komu svůj hlas nakonec udělí.

Související obsah

​Celkově by tak k volbám do Sněmovny v srpnu přišlo 66 procent oprávněných voličů. To by naznačovalo vyšší účast než při posledních volbách v roce 2017. V průzkumu agentury Median odpovídalo 1058 respondentů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz