Počasí

Na Česko se ženou bouřky. ČHMÚ varuje před silným větrem a krupobitím

Jihozápadem Čech se v pátek odpoledne a večer přeženou silné bouřky. Doprovázet je bude prudký vítr a déšť. Podle výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) může místy napršet až 35 litrů vody na metr čtvereční.

V pátek si užijeme sluníčko, někde mohou teploty atakovat i 27 stupňů Celsia. Odpoledne se ale na některých místech zatáhne obloha a začne pršet. Výstraha před silnými bouřkami platí podle ČHMÚ konkrétně pro Středočeský, Jihočeský, Plzeňský, Karlovarský a Ústecký kraj, a to od 14. hodiny až do 22 hodin.

Zdroj: Český hydrometeorologický ústav

​Podle meteorologů při bouřkách ve zmiňovaných oblastech hrozí rozvodnění malých toků nebo zatopení podchodů a sklepů. Bouřky bude doprovázet i silný vítr o rychlosti až 70 km/h. V nárazech může lámat větve stromů.

Související obsah

​Nebezpečí mohou ale představovat také kroupy a blesky. Lidé by proto měli být opatrní a počítat s nebezpečím v podobě padajících nebo poletujících předmětů.

Varování meteorologové směřují i k řidičům. Ti by měli při řízení auta v bouřce snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně.

O víkendu bychom se podle meteorologů mohli opět dočkat příjemných teplot a prosluněných dnů.

Kateřina Sejková, drz, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Počasí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz