Počasí

ČHMÚ vydal novou výstrahu. Jihem Česka se ženou velmi silné bouřky

ČHMÚ vydal novou výstrahu. Jihem Česka se ženou velmi silné bouřky
Zdroj: Profimedia

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal v sobotu výstrahu před velmi silnými bouřkami s přívalovým deštěm, které se ženou jižní částí České republiky. Napršet může až 50 litrů na metr čtvereční za hodinu. Varování platí do nočních hodin.

Po pátečních bouřkách přichází nová výstraha od ČHMÚ, tentokrát před velmi silnými bouřkami s vysokým stupněm intenzity. Platí od sobotních 18:50 do 21:30 hodin pro jih České republiky, konkrétně pro část Jihočeského kraje (Dačice) a Vysočinu (Telč, Jihlava, Pelhřimov, Pacov).

Zdroj: ČHMÚ

​"Na jihozápadě kraje Vysočina se vytvořily velmi silné bouřky s přívalovými srážkami, které nad daným územím zůstávají téměř bez pohybu. Je předpoklad, že v těchto bouřkách může lokálně napršet kolem 50 litrů na metr čtvereční během hodiny," uvedl ve výstraze ČHMÚ. 

Související obsah

​​"Hrozí zatopení podchodů, podjezdů, sklepů, podemletí komunikací nebo jejich zanesení unášeným materiálem apod. Nárazy větru mohou lámat větve, vyvracet stromy. Nebezpečí představují také kroupy a blesky," varují meteorologové.

​Opatrní by měli být nejen chodci, ale i řidiči, kterým se doporučuje jet pomaleji a dbát opatrnosti. Během večera budou bouřky postupně slábnout.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Počasí

Důležité Události

Krátká zpráva

Bitcoin zažil strmý pád, cena měny klesla o 70 tisíc korun

Cena digitální měny bitcoin zažila v pátek strmý pád. Může za to krok čínské národní banky, která oznámila, že platby ve virtuálních měnách jsou nezákonné. Hodnota bitcoinu klesla o zhruba 70 tisíc korun na 901 478 korun za kus.

Píše se na Deník.cz