Počasí

Čekají nás teplotní šoky, už do týdne se objeví i první mrazíky. PŘEDPOVĚĎ

S příchodem podzimu se v Česku začnou objevovat i první mrazíky. Meteorologové varují, že už v příštím týdnu mohou noční teploty klesnout i na dva stupně Celsia. Přes den se oproti tomu může rtuť teploměru vyšplhat i na více než 20 stupňů Celsia.

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v sobotu aktualizoval týdenní předpověď počasí, ze které vyplývá jediné. S příchodem podzimu vtrhne do Česka zima. Teploty v noci se začnou postupně přibližovat k nule a objeví se i první přízemní mrazíky. Obzvlášť v druhé polovině týdne ale budeme moci přes den bundy odhodit. Rozdíly mezi denními a nočními teplotami mohou místy činit téměř 20 °C.

"Mezi výběžkem vyššího tlaku vzduchu, zasahujícího od severu, a tlakovou níží nad východní Evropou k nám bude od severovýchodu proudit studený vzduch. Ve druhé polovině období výběžek vyššího tlaku vzduchu zeslábne a počasí u nás ovlivní od severozápadu studená fronta," upozorňují meteorologové.

Související obsah

Neděle

V noci bude převážně zataženo. Ojediněle se mohou objevit i přeháňky nebo déšť. Přes den očekávají meteorologové zataženo až oblačno, ojediněle i polojasno. Nelze vyloučit ani to, že zaprší. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 12 až 8 °C, při zmenšené oblačnosti až 6 °C. Nejvyšší denní teploty mezi 13 až 17 °C, na severu a severovýchodě kolem 12 °C, v 1000 m na horách kolem 10 °C, v Jeseníkách a Beskydech kolem 7 °C. Vítr bude vát slabý severní, během dne mírný severovýchodní 2 až 6 m/s.

Pondělí

V pondělí bude většinou oblačno a ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty očekávejte mezi 9 až 5 °C, při malé oblačnosti až 3 °C a ojediněle přízemní mrazíky. Nejvyšší denní teploty se budou držet mezi 12 až 16 °C. Vítr bude vát slabý proměnlivý.

Úterý

V úterý očekávají meteorologové oblačno až polojasno, ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty klesnou na 8 až 4 °C, při malé oblačnosti až na 2 °C a ojediněle se objeví i přízemní mrazíky. Nejvyšší denní teploty se budou držet mezi 12 až 16 °C. Slabý proměnlivý nebo severní vítr bude vát rychlostí 1 až 4 m/s.

Související obsah

Středa

Ve středu bude polojasno až jasno, ráno a dopoledne ojediněle mlhy nebo i nízká oblačnost. Nejnižší noční teploty se budou držet mezi 2 až 6 °C, místy se mohou vyskytnout přízemní mrazíky. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají na 13 až 17 °C. Vítr bude slabý proměnlivý do rychlosti 4 m/s.

Čtvrtek

Ve čtvrtek nás čekají teplotní skoky největší. Bude jasno až polojasno, ráno ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Večer od severozápadu začne přibývat oblačnosti. Nejnižší noční teploty klesnou na 6 až 2 °C, místy se vyskytnou přízemní mrazíky. Nejvyšší denní teploty oproti tomu povyskočí na 17 až 21 °C. Slabý, přes den mírný jižní až jihozápadní vítr bude mít rychlost 2 až 6 m/s.

Pátek až neděle

Zpočátku bude oblačno až zataženo, od západu se občas může vyskytovat déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty očekává ČHMÚ mezi 10 až 5 °C, v závěru při zmenšené oblačnosti až 3 °C. Nejvyšší denní teploty se budou držet mezi 13 až 18 °C, zpočátku na východě až 20 °C.

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz