Domácí

Václav Klaus se v neděli vrátil do nemocnice. Mluvčí vysvětlil, co se stalo

Česko v neděli večer obletěla zpráva o tom, že prezident Václav Klaus je opět v nemocnici. Redakce TN.cz zkontaktovala jeho mluvčího Petra Macinku, podle kterého šlo jen o rutinní kontrolu spojenou s návštěvou současné hlavy státu.

Bývalý prezident opustil areál Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) teprve v pátek, už v neděli ale Novinky informovaly o tom, že prezident opět skončil v nemocnici. Redakce TN.cz se proto obrátila na mluvčího Institutu Václava Klause Petra Macinku, aby vše objasnil. Podle něj šlo pouze o rutinní kontrolu.

"Když odjížděl z nemocnice, tak se domlouval s ošetřujícím lékařem, že se tam staví po pár dnech na kontrolu, jestli je všechno v pořádku," vysvětlil s tím, že nakonec se dvojice domluvila právě na neděli. Lékař Klausovi přeměřil tlak, všechna vyšetření proběhla dobře.

Související obsah

"Určitě mu nic není. U té příležitosti navštívil Miloše Zemana, takže to byla taková kontrolní a společenská návštěva," dodal Macinka.

Exprezidenta propustili z nemocnice v pátek před 11. hodinou. Klaus krátce pohovořil i s novináři a prozradil, proč se jeho hospitalizace nakonec protáhla. "Cítím se lépe. Měl jsem šíleně vysoký tlak, k tomu se pak přidaly i žaludeční problémy," vysvětlil Klaus.

Ten byl hospitalizován tedy ve stejnou dobu jako současná hlava státu. Stav Miloše Zemana okomentoval ve čtvrtek jeho mluvčí Jiří Ovčáček. "Lékaři provedli zevrubné zdravotní vyšetření prezidenta republiky: CT, sonografii a krevní odběry. Zmíněná vyšetření nezjistila žádné onemocnění nebo jakékoliv jiné problémy, které by prezidenta republiky ohrožovaly na životě. Prezident republiky podle zjištění lékařů trpí dehydratací a mírným vyčerpáním," uvedl. 

Václav Klaus před pátečním odjezdem z nemocnice promluvil s novináři:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz