Domácí

Šlo o centimetry! V hustém provozu se na silnici na Jihlavsku vysypaly balíky

Dopravu u Jihlavy ochromily v pondělí ráno desítky polystyrénových balíků, které se válely na silnici. Vypadly z nákladního auta a řidiči se jim pak museli složitě vyhýbat. Naštěstí nikdo z nich neboural.

Projíždějící řidiči si asi museli říkat, že se jim to ještě zdá. Před sedmou ranní na ně na silnici čekaly desítky polystyrénových balíků, které předtím uletěly z korby nákladního auta. Rozházené byly po celé šířce vozovky. Řidiče čekalo prudké brzdění a některé náraz.

Polystyrény byly rozházené zhruba na 100metrovém úseku na hlavním tahu mezi Jihlavou a Havlíčkovým Brodem. "Pro osobáky to určitě může být nebezpečné. Hlavně když se řidič lekne a udělá nějaký nebezpečný manévr," řekl jeden z projíždějících řidičů.

Související obsah

Bylo štěstí, že nějakou nehodu nezpůsobili i dva pracovníci sbírající balíky. S polystyrénem v rukou tak tak stačili uskakovat před brzdícími auty.

Ono správně naložit převážený náklad je někdy kumšt. Ve Žďáře nad Sázavou se kutálely obří balíky se senem a pětitunové bourací kladivo zase u Nového Města na Moravě poškodilo projíždějící osobní auto.

"Spadlo to přede mě. Nestačil jsem ani zabrzdit," popsal situaci majitel poničeného vozu Miroslav Frýgl.

Na dálnici D35 u Lipníku nad Bečvou vojákům spadl z návěsu převážený tank. Na Pardubicku zase skončily na silnici mnohatunové betonové nosníky. Naopak titul stěhovák roku by mohl dostat řidič ze slovenské Trnavy. Na střeše svého osobního auta jen tak převážel vrak dalšího vozu. Místo pochvaly mu ale slovenští policisté napařili tučnou pokutu.

Jan Houška TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA schválila třetí dávku vakcíny od Moderny

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) schválila podávání třetí dávky vakcíny proti covidu-19 od firmy Moderna. Posilovací dávka vakcíny může být aplikována lidem starším 18 let půl roku od naočkování druhou dávkou, oznámila EMA v pondělí.

Krátká zpráva

Hamáček skončil v čele ČSSD, nahradit jej chce Maláčová

Po neúspěšných volbách do Poslanecké sněmovny rezignoval ministr vnitra Jan Hamáček na post předsedy ČSSD. Své odstoupení oznámil na pondělním zasedání předsednictva strany. Nahradit by jej mohla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Ta uvedla na twitteru, že bude kandidovat na post předsedkyně strany.

Píše se na Deník.cz