Domácí

Další smutný den pro Koryčany. Hasiči pochovali svého kolegu

V kostele v Koryčanech na Kroměřížsku se ve středu příbuzní a známí rozloučili s dobrovolným hasičem, který tragicky zahynul při explozi plynu. Rodinný dům výbuch rozmetal právě ve chvíli, kdy v něm hasiči zasahovali.

Poslední rozloučení s dobrovolným hasičem začalo ve středu ve 13 hodin v kostele svatého Vavřince v Koryčanech. Jeho kolega, který také zemřel minulou středu při zásahu, bude mít pohřeb v sobotu.

​První smuteční hosté začali do kostela přicházet už hodinu před samotnou mší. Slzy, pláč i smutek. Právě taková byla atmosféra před kostelem i uvnitř. Tam hasiči drželi čestnou stráž u rakve se zesnulým.

Koryčany se hodinu po poledni úplně vyprázdnily. Desítky lidí se vůbec do zdejšího kostela na mši nedostaly. Celou dobu v dešti stály venku. Po necelé hodině hasiči rakev převezli na koryčanský hřbitov. Tragicky zesnulého hasiče provázel přes celé město dlouhý průvod.

Po výbuchu plynu v domě zemřeli dva hasiči, exploze zranila ještě další dva hasiče a majitele domu. Ten podle policie při rekonstrukci stavby narušil plynovou přípojku. Policisté tragickou událost prošetřují jako obecné ohrožení. Jak pokračuje vyšetřování, ale nechtějí komentovat, stejně tak kroměřížské státní zastupitelství.

"Vyšetřovací spis se dosud nachází u policie, která provádí další prověřování a je to ve fázi přípravného řízení. Bližší informace budou poskytnuty v další fázi trestního řízení," uvedl státní zástupce Jiří Láníček.

Související obsah

Kroměřížská charita po výbuchu přispěchala s pomocí a zřídila speciální účet pro ty, které tragédie zasáhla. Číslo sbírkového účtu, na který mohou zájemci přispívat: 115-5041170287 / 0100.

Přispět mohou lidé i přímo v obci do zapečetěných kasiček, které jsou v Koryčanech od pondělního rána hned na několika místech, a to třeba v lékárně, v obchodu s potravinami nebo na městském úřadě. Pomoc ve výši tří milionů korun už přislíbil i Zlínský kraj. 

​V neděli vzdal hold kolegům z dobrovolné jednotky hasičský sbor. Hasičské budovy a stanice zůstaly po celý den zahaleny do černých vlajek. V poledne hasiči za zesnulé kolegy drželi minutu ticha.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz